GARDENIA: wiosna zawitała do Poznania

Gardenia 2019
Gardenia 2019
Nagrody dla producentów i produktów, warsztaty i pokazy florystyczne, konferencja branżowa – tak minął pierwszy dzień targów ogrodniczych GARDENIA oraz targów Special Days.

Trzy nagrody GRAND PRIX GARDENIA – konkursu, który po raz czwarty towarzyszy targom GARDENIA i skierowany jest do producentów roślin – zostały wręczone podczas dzisiejszego otwarcia targów. Najlepsze produkty roślinne zostały poddane ocenie Sądu Konkursowego składającego się z ekspertów z branży. Laureatami zostali:

  • A&M Kałuzińscy Szkółka Polskie Korzenie za Yellow Sapphire,
  • CLEMATIS ŹRÓDŁO DOBRYCH PNĄCZY za Clematis „My Darling” PBR
  • oraz PLANTLINE, która otrzymuje dwie statuetki – za Eunoymus White Spire oraz Sarcococca Winter Gem.
Gardenia 2019
Gardenia 2019

Ponadto przyznano 16 Złotych Medali MTP dla produktów eksponowanych w czasie targów.

Jak projektować wspólną przestrzeń

Tradycyjnie już, w pierwszy dzień GARDENII, odbywa się konferencja branżowa. XIII Forum Miejska Sztuka Ogrodowa „Wyzwania architekta krajobrazu” zostało zorganizowane we współpracy z wydawnictwem Abrys. Przedyskutowano kwestie związane z ekologią i ochroną środowiska, pielęgnacją zabytkowej zieleni, inwestycjami publicznymi, prowadzeniem własnego biura projektowania zieleni czy wykorzystywania cyfrowych narzędzi do projektowania krajobrazu.

Co dalej w programie?

GARDENIA nie zwalnia tempa. Na piątek organizatorzy zaplanowali spotkania z ekspertami. „Ogród marzeń tworzony z pasją – porady ekspertów” w godz. 10.00-16.00 będzie moderował Marek Jezierski, znany chociażby z programu telewizyjnego „Rok w ogrodzie”. Z kolei w godz. 11.30-15.00 odbędzie się IV Forum Architekta Krajobrazu „Ogród w mieście od tarasu po zielone przydomowe enklawy”, a od 13.30 do 17.00 Kongres Liderów Branży Ogrodniczej. Natomiast na kiermasz ogrodniczy organizatorzy GARDENII zapraszają w godzinach trwania targów. Osoby, które chcą pogłębiać swoją wiedzę, zapraszamy do paw. 6 na stoisko Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego, gdzie przez cały dzień będzie można uzyskać porady sadownicze i spotkać się z lekarzem roślin.

Special Days

Gardenia 2019
Gardenia 2019

Za nami także pierwszy dzień Targów Special Days. Przepiękne stoiska, wspaniałe kwiaty cudowne pokazy. Mistrzowie florystyki Joanna Lewandowska, Joanna Kiedacz, Piotr Marzec, Rafał Kawałko przedstawili autorskie kompozycje kwiatowe w pokazie VHV FLOWERS – „Pora na koral króla kolorów”. Motywem przewodnim była barwa ogłoszona przez PANTONE kolorem roku 2019 – koralowa. Następnie na scenie pojawiła się charyzmatyczna Monika Bębenek (szkoła florystyczna Kwitnące Horyzonty), omawiając bio desig w specjalnie przygotowanym pokazie „Zielone poruszenie”. Podczas spotkań z ekspertami z branży poruszony został także temat prawnych aspektów prowadzenia kwiaciarni. Na scenie odbyła się prawdziwa bitwa – na bukiety. W tej iście sportowej rywalizacji przygotowanej przez OZEXPORT Polska floryści komponowali bukiety lub aranżacje w konkretnym stylu w czasie zaledwie kilku minut, do tego z materiałów wybranych przez przeciwników. Kolejnym punktem programu był pokaz mistrza florystycznego Tomasza Maxa Kuczyńskiego, który przedstawił możliwości użycia akcesoriów do tworzenia kwiatowych kompozycji. Potężną dawkę fachowej wiedzy przedstawił Bartłomiej Stefańczyk, trener Floral Academy, opowiadając o tym jak być liderem we florystyce i jakie biznesowe wyzwania stają na drodze florystów. Special Days to prócz bogatego programu pokazów przegląd trendów i rynkowych nowości z branży artykułów dekoracyjnych, ozdób świątecznych i okolicznościowych. W pawilonach można podziwiać zarówno kwiaty, jak i bombki, choinki czy ozdoby wielkanocne. Dzięki różnorodności prezentowanych produktów targi te to czas owocnych spotkań biznesowych, inspirujących rozmów i nawiązywania trwałych kontaktów.

Gardenia 2019
Gardenia 2019
Gardenia 2019
Gardenia 2019
Gardenia 2019
Gardenia 2019

Informacje prasowe: MTP Grupa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię