Wystawa FLORALIËN Gent przełożona na 2022 r.

Floralies Gandawa
fot. W. Górka
Zarząd Królewskiego Towarzystwa Rolnictwa i Botaniki (Royal Society for Agriculture and Botany), organizator wystawy FLORALIËN Gent (Floralies Ghent), zdecydował, że następna edycja tego święta roślin ozdobnych w Gandawie w Belgii odbędzie się w dniach 29 kwietnia - 8 maja 2022 r.

Jak poinformował Alexander Vercamer, prezes zarządu, od zeszłego lata analizowano osiem różnych scenariuszy zorganizowania tej wystawy, która wstępnie miała się odbyć w 2021 r. (organizowana jest co 5 lat). Mieliśmy nadzieję, że do czasu tegorocznej wiosny zagrożenie ze strony koronawirusa osłabnie na tyle, że to wydarzenie mogłoby się odbyć. Niestety, zorganizowanie tej wystawy, którą odwiedza średnio 10 tys. osób dziennie, w tym roku nie będzie możliwe – stwierdził A. Vercamer.
Planowane hasło tegorocznej wystawy „Mój raj, mój światowy ogród” będzie aktualne w 2022 r. Nabierze ono nowego znaczenia w czasach, gdy najwięcej czasu przebywamy we własnych domach i ogrodach – stwierdził A. Vercamer.
W tym roku przygotowywana jest natomiast krótka, sześciodniowa edycja hybrydowa. Wydarzenie to powinno sprawić, że wystawą Floralies mogą zainteresować się nowi odbiorcy – młodsza, „cyfrowa” publiczność. O szczegółach poinformujemy w późniejszym czasie – poinformował prezes organizacji.

Na podstawie www.floralien.be

Related Posts

None found

Poprzedni artykułCo Europejczycy myślą o działaniach UE w zakresie rolnictwa?
Następny artykułKRUS: Zasiłek opiekuńczy przedłużony do 28 lutego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.