1,3 mln rolników złożyło wnioski o dopłaty bezpośrednie

Ponad 1 mln 318 tys. rolników złożyło do 15 maja wnioski o dopłaty bezpośrednie - poinformował minister rolnictwa Marek Sawicki. Jest to o prawie 3 proc. mniej w porównaniu z ubiegłym rokiem.

We wniosku o dopłaty bezpośrednie można było ubiegać się jednocześnie o płatności z tytułu gospodarowania na niekorzystnych rolniczo terenach (ONW) oraz o dopłaty rolno-środowiskowe. O dopłaty ONW wnioskowało 717 tys. rolników (ponad 98 proc. w stosunku do 2013 r.), a na działania środowiskowe – 111 tys. osób (92,6 proc.)

Agencja zakończyła przyjmowanie wniosków o dopłaty 15 maja. Można jeszcze złożyć wniosek, ale nie później niż do 9 czerwca – dopłata będzie wówczas pomniejszana o 1 proc. za każdy dzień zwłoki. Zmiany do już złożonego wniosku można składać bez żadnych sankcji finansowych do 2 czerwca 2014.

Na dopłaty bezpośrednie za 2014 r. ARiMR ma ok. 3,4 mld euro. Szacunkowa maksymalna stawka jednolitej płatności obszarowej w 2014 r. wyniesie ok. 219,87 euro za 1 hektar.

Źródło:

Related Posts

None found

Poprzedni artykułWskazówki 2014/16
Następny artykuł„Grupy producenckie muszą wywiązywać się z zawartych umów”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.