138 osób z obrażeniami po karnawałowej bitwie na pomarańcze

Krajobraz po bitwie - na pomarańcze
138 osób odniosło obrażenia podczas poniedziałkowej bitwy na pomarańcze, organizowanej co roku na zakończenie karnawału w mieście Ivrea na północy Włoch. Bilans podały władze miasta, do którego na pojedynek na cytrusy przybywają dziesiątki tysięcy turystów.
To była już druga w tym karnawale bitwa na pomarańcze. Stoczyło ją dziewięć drużyn, składających się ze specjalnie ubranych z tej okazji wojowników na wozach.
 
Podczas pierwszego pojedynku w niedzielę kontuzjowanych zostało ponad 170 osób, z których 6 trafiło do szpitala.
 
Kaski, jakie mają na sobie uczestnicy bitwy, nie zawsze stanowią skuteczną ochronę.
 
Co roku notuje się obrażenia i kontuzje u wielu osób. Zazwyczaj są one niegroźne i najczęściej wystarcza pomoc personelu medycznego Czerwonego Krzyża, którego namioty ustawione są w miejscach, gdzie trwa ta mająca korzenie w średniowieczu spektakularna impreza karnawałowa. Symbolizuje ona pojedynek dobra ze złem.
 
Na ten cel przeznacza się tony pomarańczy. Także w tym roku do miasta w Piemoncie przybyło, by obejrzeć to wydarzenie, ponad 20 tysięcy turystów.
 
Co roku bitwy organizowane są w trzy ostatnie dni karnawału. Finałowe starcie odbędzie się dzisiaj, we wtorek 28 lutego, w ostatki.

za:  

Related Posts

None found

Poprzedni artykułOd 30 marca wnioski o pomoc na restrukturyzację małych gospodarstw
Następny artykułWino, które bogaci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.