ANR wpłaciła prawie 0,5 miliarda złotych do państwowej kasy

fot. P. Grel
W piątek 27 czerwca Agencja Nieruchomości Rolnych przekazała do budżetu państwa ok. 455 mln zł. To wpłata z tytułu rozliczenia rocznego zobowiązania Agencji wobec budżetu za 2013 rok - poinformowało biuro prasowe ANR.
Łącznie ANR przekazała do państwowej kasy za 2013 r. 1 mld 983 mln zł, w tym ponad 1,8 mld zł trafiło do budżetu.
 
150 mln zł zasiliło Fundusz Rekompensacyjny, który gromadzi środki pochodzące ze sprzedaży państwowych gruntów. Z Funduszu wypłacane są rekompensaty dla zabużan – osób, które pozostawiły swoje mienie w wyniku przesiedlenia w latach 1944-1952 na terenach należących przed II wojną światową do Polski.
 
Agencja Nieruchomości Rolnych także w tym roku na bieżąco realizuje tegoroczny plan finansowy. ANR wpłaciła już do kasy państwa ponad 631 mln zł, z tego 581 mln zł do budżetu państwa i 50 mln zł na Fundusz Rekompensacyjny.
 
Łączna kwota wpłat Agencji do budżetu państwa w okresie od 2005 r. do końca czerwca 2014 r. wyniosła ponad 11,5 mld zł. Natomiast kwota wpłat na rzecz Funduszu Rekompensacyjnego w okresie od 2006 r. do końca czerwca br. wyniosła 3,1 mld zł.
 
Rekompensaty dla zabużan wypłacane są sukcesywnie; urzędy wojewódzkie co miesiąc przekazują decyzje w tej sprawie do Banku Gospodarstwa Krajowego. BGK wypłacił z Funduszu Rekompensacyjnego od początku prowadzenia wypłat do końca maja 2014 r. ogółem 56 207 rekompensat na kwotę ponad 3 mld zł.

Za: 

Related Posts

None found

Poprzedni artykułPrawdy i mity o winie
Następny artykułKolory lata w Warszówku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.