Strona główna Tagi Budżet

budżet

Budżet wspomoże rosyjskie rolnictwo

Premier Rosji D. Miedwiediew podpisał rozporządzenie określające wysokość i strukturę budżetowej pomocy dla rolnictwa w bieżącym roku. Jest to część składowa programu rozwoju rolnictwa Rosji na lata 2013-20.
 

Rodzina 500+ w Bankach Spółdzielczej Grupy Bankowej

Klientom Banków Spółdzielczych SGB i SGB-Banku S.A. już wkrótce udostępniona zostanie możliwość składania wniosków o świadczenie w ramach Programu Rodzina 500+ za pośrednictwem systemu bankowości elektronicznej.

Planowane wydatki na rolnictwo – ok. 54 mld zł

W projekcie budżetu na 2016 r. wydatki na rolnictwo i rozwój wsi wraz z dotacją do Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaplanowano na 27 mld zł. Dodatkowo rolnictwo zostanie wsparte unijnymi środkami w kwocie 26,6 mld zł. W sumie na wieś trafi ok. 54 mld zł.

UE z budżetem na 2016 rok

Ministrowie finansów państw unijnych, przedstawiciele PE oraz KE porozumieli się w nocy z piątku na sobotę ws. kształtu budżetu UE na 2016 r. Planowane wydatki mają być wyższe niż początkowo planowano, ale niższe niż chciał Parlament Europejski.

Cięcia w budżecie rosyjskiego rolnictwa

Od 8. do 11. Października w Moskwie trwały prestiżowe targi rolnicze Złota Jesień. Ich otwarcia dokonał premier Federacji Rosyjskiej D. Miedwiediew. W swoim przemówieniu zapewnił o poparciu swojego rządu dla sektora rolniczego, którego rozwój ma podstawowe znaczenie w zastępowaniu importu i osiągnięciu żywnościowej samowystarczalności Rosji. I w tej kwestii zanotowano zastanawiającą wpadkę prasy.

Jest wstępne porozumienie w sprawie budżetu na 2015 r.

Negocjatorzy Parlamentu Europejskiego i włoska prezydencja UE porozumieli się w poniedziałek wstępnie w sprawie budżetu Unii na 2015 r. oraz uregulowania zaległych płatności za rok bieżący. 
 

Obawy rosyjskiej skarbówki

Szefostwo federalnej Izby Skarbowej (Счетная палата РФ) obawiają się, czy sektor rolniczo-przetwórczy Rosji zdoła zastąpić importowane przed wprowadzeniem embargo produkty. Swoje obawy zawarło w projekcie dokumentu „O budżecie federalnym na 2015 rok i lata 2016, 2017”.

ANR wpłaciła prawie 0,5 miliarda złotych do państwowej kasy

W piątek 27 czerwca Agencja Nieruchomości Rolnych przekazała do budżetu państwa ok. 455 mln zł. To wpłata z tytułu rozliczenia rocznego zobowiązania Agencji wobec budżetu za 2013 rok - poinformowało biuro prasowe ANR.

Rolnictwo w budżecie Ukrainy

Na potrzeby tego działu gospodarki narodowej znowelizowany ostatnio budżet Ukrainy przeznaczył 1,6% planowanych wydatków. Będzie to 436,8 mld  hrywien (UAH)  – o 19,9% mniej (1,7 mld UAH) w porównaniu z poprzednim.

ANR wykonała plan finansowy 2013

We wtorek 10 grudnia Agencja Nieruchomości Rolnych przekazała ponad 900 mln zł do budżetu państwa.