ARiMR poręcza kredyty studentom i doktorantom z terenów wiejskich

Studenci i doktoranci z terenów wiejskich mogą starać się o otrzymanie niskooprocentowanego i długoterminowego kredytu studenckiego z banków współpracujących z ARiMR, którego spłatę poręczy Agencja.

W 2015 roku o takie kredyty będzie można się starać w Banku Polskiej Spółdzielczości oraz SGB – Bank S.A.; a wniosek należy złożyć do 15 listopada. Zainteresowani takim kredytem powinni zatem pospieszyć się, ponieważ nie zostało zbyt wiele czasu.

O przyznanie kredytu studenckiego mogą ubiegać się wszyscy studenci oraz doktoranci bez względu na typ uczelni (państwowa, niepaństwowa) i system studiów, pod warunkiem, że rozpoczną studia przed ukończeniem 25 roku życia. Wsparcie w formie takich kredytów przeznaczone jest dla studentów i doktorantów znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji materialnej. Pierwszeństwo w dostępie do nich będą miały osoby sio dochodach nie przekraczającej mieęcznie 1000 zł na członka rodziny. Maksymalny poziom dochodów w rodzinie uprawniający do skorzystania z kredytów studenckich zostanie ogłoszony w grudniu 2015 r.,  po zebraniu danych z banków kredytujących o liczbie złożonych wniosków kredytowych oraz o dochodach studentów ubiegających się o kredyty. W roku akademickim 2014/2015 wynosił on 2,5 tys. zł miesięcznie na osobę.

ARiMR może udzielić poręczenia spłaty całego kredytu – i tak dzieje się w przypadku najuboższych studentów czy doktorantów – lub 80% wartości kredytu.

Więcej informacji na ten temat na stronach ARiMR.

Źródło: ARiMR

Related Posts

None found

Poprzedni artykułBez ubezpieczenia – prawie bez pomocy
Następny artykułPrezydent podpisał nowelę ustawy o grupach producenckich

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.