Bezpłatne wsparcie dla korzystających z PROW

Jak poinformowało ministerstwo rolnictwa, 9 czerwca rozpoczynają pracę Zespoły Eksperckie przy Wojewódzkich Ośrodkach Doradztwa Rolniczego, których zadaniem będzie wsparcie wnioskodawców i beneficjentów korzystających ze środków WPR.

Eksperci będą udzielać nieodpłatnej pomocy w zakresie korzystania ze wsparcia z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 oraz rynku owoców i warzyw.

Wsparcie Zespołów obejmować będzie pomoc wnioskodawcom i beneficjentom w zakresie:

  • prawidłowości dokumentowania i rozliczania poniesionych przez beneficjentów kosztów,
  • prawidłowości dokumentowania realizacji operacji,
  • wniosków w sprawie zmian umów o przyznanie pomocy,
  • przygotowywania odpowiedzi na pisma otrzymywane przez wnioskodawców lub beneficjentów z Agencji w ramach postępowania w sprawie przyznania pomocy oraz postępowania o wypłatę pomocy, w tym przygotowywania środków zaskarżenia,
  • przygotowywania odpowiedzi lub zastrzeżeń do protokołów (raportów) z kontroli u wnioskodawców i beneficjentów,
  • spraw dotyczących zwrotu pomocy finansowej oraz zwrotu nienależnie lub nadmiernie pobranych środków.

W najbliższym czasie podobny Zespół Ekspertów powstanie również w Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie. Centrum Doradztwa Rolniczego i Wojewódzkie Ośrodki Doradztwa będą ściśle współpracować z Oddziałami Regionalnymi i Biurami Powiatowymi ARiMR w celu zapewnienia jak najwyższej jakości świadczonych usług.

Szczegółowe informacje na temat wsparcia doradczego można uzyskać w Wojewódzkich Ośrodkach Doradztwa Rolniczego oraz Oddziałach Regionalnych ARiMR.

Related Posts

None found

Poprzedni artykułPolski pawilon na EXPO 2015 będzie wyglądał jak jabłoniowy sad
Następny artykułSezon w pełni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.