765×100 – interpoma

Ceny w Broniszach – tanie jabłka, drogie warzywa kapustne

Rynek Hurtowy Bronisze informując o aktualnych cenach zwraca uwagę na tanie jabłka, wahania cen malin i kłopoty z dostawami warzyw kapustnych.

Jeśli chodzi o polskie jabłka odmian Piros, Delicates, Paula Red, Celesta, Antonówka – to podaż jest duża, a przez to spadają ceny – informuje Rynek. Handlowcy mogą je kupić od 1 zł/kg do 1,66 zł/kg, cena zależy od wielkości owoców.

W minionym tygodniu obserwowaliśmy przebudowę na rynku malin – informuje dalej Rynek. Skończyły się odmiany letnie, a ich miejsce zajęły maliny jesienne, czyli Polka i Polesie. Będą w podaży aż do pierwszych przymrozków. Wynikiem tej przebudowy byłe chwilowe braki i wahania cen. Dziś podaż już się stabilizuje i owoce kosztują od 6 do 8 zł/kg (opakowania 0,5 kg).
 
Podaż śliwek odmian wielko- i średnioowocowych i typu Węgierka jest bardzo duża. Ich ceny – od 0,8 zł/kg do 1,5 zł/kg.
 

W sprzedaży jest już aronia – w cenie około 2,5 zł/kg.

Jeśli chodzi o paprykę, bakłażany, cukinię, fasolkę szparagową, to dzięki dzięki sprzyjającej pogodzie mamy dużą podaż i niskie ceny – 2-3 zł za kg wszystkich wymienionych warzyw.
 
Przez suszę są za to kłopoty z dostawami warzyw kapustnych. Jak na tę porę wysokie ceny mają kalafior, kapusta biała i brokuł – 2,5-4 zł za sztukę.
 
Wreszcie spadły ceny pietruszki korzeniowej – z 13 zł/kg do 8-9 zł/kg, ponieważ mamy już w ofercie korzenie tegoroczne – informuje Rynek.
 
Sezon ogórkowy jest w pełni, a ceny tych warzyw są stabilnie niskie – 2 zł za kg szklarniowych i 0,8-1,5 za kg gruntowych.
 
Źródło: Rynek Hurtowy Bronisze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię