Aktualne ceny ziemniaków. Po ile worek? [06.12.2023]

Krajowe ziemniaki w workach
Na rynku ziemniaków wciąż możemy zaobserwować dość nietypową sytuację, która tyczy się cen. Jak przedstawiają się aktualne ceny warzywa? Po ile worek?

Na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach wciąż możemy zaobserwować dość nietypową sytuację, która tyczy się cen ziemniaków. Wszystko zależy od odmiany. W aktualnym sezonie najbardziej pożądana jest odmiana Irga i to ona zapewnia producentom najwyższe stawki. Dostępność pozostałych odmian okazuje się obecnie zdecydowanie większa, przez co ceny są niższe.

Jakich cen mogą spodziewać się producenci? Na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach najczęściej spotykane ceny ziemniaków zamykają się na ten moment w przedziale 20,00-25,00 zł za 15 kilogramowy worek (1,33-1,66 zł/kg). Wspomniana Irga, która jest bardziej poszukiwana, wiąże się z nieco wyższymi stawkami, a konkretnie 32,00 zł za worek (2,13 zł/kg).

Niezmiennie wśród ofert możemy napotkać także towar z importu. Importerzy sprowadzają ziemniaka z Holandii. Warto jednak zauważyć, że popyt na towar z zagranicy jest dość niski. Wynika to z jego stosunkowo wysokiej ceny, a konkretnie 27,00-28,00 zł za worek (1,80-1,86 zł/kg).

Na tym się jednak nie kończy. Towar jest sprowadzany także z Cypru. W tym przypadku mowa jednak o młodych ziemniakach. Najczęściej spotykana cena to 4,50 zł za kilogram.

Źródło: Warzywa.pl

Related Posts

None found

Poprzedni artykułGrudniowe truskawki znowu nieco droższe
Następny artykułCeny marchwi nie przestają rosnąć. Kolejne podwyżki jeszcze przed świętami [07.12.2023]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.