Eksport tureckich czereśni do Rosji wzrósł dzięki Mistrzostwom Świata

Eksport czereśni do Rosji wzrósł 117% w porównaniu do ubiegłego roku i osiągnął poziom 12 900 ton na dzień 17 czerwca (w ubiegłym roku w analogicznym okresie było to tylko 5945 ton). Wzrost ten związany jest głównie z rosnącym w Rosji popytem wywołanym Mundialem.
Przychody z eksportu czereśni wzrosły 77% z 10,7 milionów do 19 milionów USD i stanowiły 28% całkowitego tureckiego eksportu w tym sezonie.
 
Tureckim eksporterom pomogło również to, że sezon zbiorów rozpoczął się tam około 10 dni wcześniej niż zwykle z powodu sprzyjających warunków pogodowych. Umocniło to ich pozycję na rynku eksportowym czereśni.

Eksporterzy są zadowoleni z rosnącego popytu na rynku rosyjskim, a także podkreślają znaczenie przywrócenia stosunków politycznych między ich krajami jako istotnego czynnika umożliwiającego tak znaczące obroty handlowe. Dodają, że również w inych krajach europejskich rośnie zapotrzebowanie na tureckie czereśnie.
 
Źródło: Freshplaza
 
MP

Related Posts

None found

Poprzedni artykułV Kongres Bezpieczeństwa Żywności
Następny artykułCzy wolno przywozić rośliny z zagranicznych wakacji? PIORiN wyjaśnia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.