Fascynujący Świat Roślin

Specjalny dzień poświęcony roślinom, wyznaczony na 18 maja 2012 roku, jest organizowany pod auspicjami Europejskiej Organizacji Nauk o Roślinach (EPSO - European Plant Science Organisation; www.epsoweb.org ), ulokowanej w Brukseli.
Swój udział w dniu 'Fascynującego Świata Roślin' zgłosiło już 25 krajów, lecz wciąż zgłaszają się kolejne. Wszystkie informacje o tym wydarzeniu są dostępne za pośrednictwem strony www.plantday12.eu. Akcję wspiera sieć koordynatorów narodowych, którzy zdecydowali się ofiarować swój czas i energię, by promować i rozpowszechniać idee tego wydarzenia w swoich krajach. Jak dotąd ponad 60 instytucji naukowych, uniwersytetów, ogrodów botanicznych i muzeów wraz z firmami przemysłowymi oraz rolnikami, zgłosiło już gotowość do otwarcia swoich podwojów dla publiczności i przygotowania działań obracających się wokół roślin, w których znajdzie się coś ciekawego dla całych rodzin.
Wszystkich, którzy chcieliby stać się częścią dnia 'Fascynującego Świata Roślin' zapraszamy do udziału w wydarzeniu. By zacząć, wystarczy skontaktować się z polskim Koordynatorem Narodowym (patrz niżej) lub Koordynatorem EPSO (kliknąć na 'kontakt' na stronie www.plantday12.eu), by z nimi przedyskutować pomysły, włączyć się do wspólnych działań, oraz uzyskać dostęp do materiałów stanowiących część światowego wizerunku akcji 'Fascination of Plants Day'.

Kontakt w Polsce (Koordynator Narodowy): prof. dr hab. Przemysław Wojtaszek, Zakład Biologii Molekularnej i Komórkowej, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Umultowska 89, 61-614 Poznań, tel. 61 829 5972, fax 61 829 5636, e-mail: przemow@amu.edu.pl

pg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.