Jesienna Giełda Ogrodnicza

To tradycyjna impreza ogrodnicza w Podkarpackim Ośrodku Doradztwa Rolniczego ściągająca ogrodników z regionu i tłumy mieszkańców pobliskiego Rzeszowa. Dla tych pierwszych przygotowuje się program merytoryczny, mieszkańców miasta nęci kiermasz.
Po raz drugi na Krajowym Święcie Gruszy spotkają się w Boguchwale sadownicy zainteresowani uprawą tego gatunku. Seminarium „Gruszka na dziś i jutro” zostało przewidziane na sobotę (w godzinach 10:00-14:00). Organizatorzy zaproponowali wszystkim zamierzającym odwiedzić Giełdę konkurs na największą gruszkę sezonu. Jego rozstrzygnięcie – tak, jak i innych („Najlepsze gospodarstwo ekologiczne”, „Agroliga 2012”, „Najlepszy produkt regionalny i lokalny”) – nastąpi w niedzielę. W tym dniu też można będzie przyjrzeć się pokazowi przygotowywania potraw i deserów z gruszek w wykonaniu gwiazdy imprezy – Ewy Wachowicz.

Zobacz również szczegółowy program Krajowego Święta Gruszy w Boguchwale

pg 

Related Posts

None found

Poprzedni artykułPomoc na modernizację gospodarstw na Podkarpaciu
Następny artykułInternetowa wyszukiwarka pomoże rolnikom w wyborze odmian

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.