Strona główna Tagi Boguchwała

boguchwała

XII Jesienna Giełda Ogrodnicza

Jak co roku, w weekend na przełomie września i października Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Ogrodniczego zorganizował Jesienną Giełdę Ogrodniczą. Impreza ma już 12 letnią tradycję. Oprócz popularnego wśród mieszkańców regionu kiermaszu ogrodniczego jest ona miejscem spotkania producentów różnych specjalności ogrodniczych współpracujących z Ośrodkiem oraz wojewódzkich władz samorządowych i administracyjnych.

Wiosna w Boguchwale – truskawki

Podkarpaccy plantatorzy gatunków jagodowych mieli wczoraj możliwość uczestniczenia w zorganizowanej przez Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego konferencji „Wiosna na podkarpackich plantacjach truskawek i malin”. Zainteresowała ona około 200 ogrodników z regionu, więc mamy podstawy przypuszczać, że poruszone na niej tematy okażą się ciekawe także dla plantatorów z innych regionów. W kilku materiałach przekażemy najistotniejsze z poruszonych w Boguchwale kwestii – prosimy szukać ich w tym dziale naszego portalu. Poniżej wątek truskawek.

„Wiosna na podkarpackich plantacjach truskawek i malin”

Przedwiośnie może nam lada dzień zamienić się w pełną wiosnę, więc bezpieczniej jest przyjąć, że w gospodarstwach zajmujących się produkcją truskawek czy malin to już ostatnie spokojne dni przed początkiem kolejnego sezonu. Może warto jeden z nich wykorzystać do odwiedzenia Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale? Na przykład najbliższy poniedziałek, 13 marca…? – Powodem może być tytułowa konferencja.

Konferencja szkółkarska w Boguchwale

14 grudnia Podkarpacki Ośrodek Postępu Rolniczego zorganizował ostanią w tym roku, dwudziestą drugą w roku 2016 konferencję - "Innowacyjność w szkółkarstwie roślin ozdobnych". Tradycyjnie to kończące rok pracy spotkanie poza częścią merytoryczną było forum, na któtrym dyrekcja PODR dziękowała współpracującym z Ośrodkiem gospodarzom oraz swoim terenowym instruktorom na co dzień utrzymującym kontakty z ogrodnikami Podkarpacia.

11. Jesienna Giełda Ogrodnicza w Boguchwale

Pierwszy weekend października to w Podkarpackim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Boguchwale tradycyjny termin Jesiennej Giełdy Ogrodniczej. Jest to największe branżowe spotkanie w regionie odwiedzane przez tysiące zainteresowanych ogrodnictwem i obstawiane przez blisko 200 firm oferujących ogrodnictwu swoje produkty i usługi. Wczoraj zakończyła się jedenasta edycja tej  imprezy.

Warto oszczędzać na nawożeniu?

Nie tyle nie warto, jak nie bardzo się da – przekonywał podkarpackich plantatorów Wojciech Kopeć (Yara Poland). Wskazywał na strukturę kosztów różnych typów plantacji, hierarchię ważności różnych czynników wpływających na redukcję plonu, czynniki oddziałujące na efektywność nawożenia.

Wiosna na podkarpackich plantacjach truskawek i malin

8 marca w Podkarpackim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Boguchwale k. Rzeszowa spotkali się plantatorzy i zainteresowani uprawą gatunków jagodowych. Seminarium o tak sformułowanym tytule przyciągnęło około dwustu sadowników ciekawych branżowych nowinek – merytorycznie wsparły je znane w branży firmy Agrimpex, Bioconcept Gardena, Haygrove, Mazzoni i Yara.

PODR podsumowuje sezon

W środę 18 grudnia w Boguchwale Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego zorganizował dla współpracujących z nim w ubiegłym roku ogrodników tradycyjne spotkanie podsumowujące mijający sezon.

Największe i najsmaczniejsze – w Boguchwale

6 października w Podkarpackim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Boguchwale zakończyła sie VIII Jesienna Giełda Ogrodnicza. Przyjechało ponad dwustu wystawców, przyszły tysiące tysiące zwiedzających. W ramach imprezy mającej rangę wojewódzkich dożynek zorganizowano III Krajowe Święto Gruszy.

III Krajowe Święto Gruszy

Jutro, 5 października, Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale k. Rzeszowa zaprasza na III Krajowe Święto Gruszy. Dla całkiem licznego grona sadowników profesjonalnych i amatorów będzie to najważniejszy powód, by odwiedzić VIII Jesienną Giełdę Ogrodniczą.