Komornik odpowie za ciągnik

Asesor komorniczy, który zajął rolnikowi ciągnik za długi sąsiada nie może spać spokojnie. Zajmie się nim Krajowa Rada Komornicza – pisze "Gazeta Polska Codziennie".

Po nagłośnieniu sprawy przez „Codzienną” Rada Izby Komorniczej w Łodzi wezwała na dywanik asesora. I po wysłuchaniu wyjaśnień skierowała przeciw niemu wniosek do Komisji Dyscyplinarnej przy KRK – relacjonuje „GPC”.

Sprawą zajęła się też prokuratura w Mławie; w przyszłym tygodniu zaczną się pierwsze przesłuchania – zapowiada „Codzienna”.

Pełnomocnik rolnika mec. Lech Obara będzie zabiegał, by śledczy zbadali, czy sprawa ma szerszy charakter niż tylko przekroczenie uprawnień. Jak ocenia, w grę może wchodzić działanie grupy przestępczej, w której współdziałało kilka osób. Podobnych zajęć nieruchomości przez asesora, który działał na zlecenie komornika z Łodzi, było więcej.

Choć poszkodowany nie odzyska już ciągnika, to otrzyma pieniądze za poniesioną stratę. Izba Komornicza w Łodzi podała, że kancelaria, w której imieniu asesor zajął traktor „rozpoczęła procedurę likwidacji szkody”.

Mec. Obara mówi, że na tym się nie skończy i będzie domagał się zadośćuczynienia za szkody poniesione przez plantatora i jego rodzinę.

Źródło:

Related Posts

None found

Poprzedni artykułO cebuli koło Inowrocławia
Następny artykułInnowacje w IPM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.