Już 10 tysięcy maszyn sprzedanych w Polsce!

Japonia – to, jak powszechnie wiadomo, kraj kwitnącej wiśni. Jest to również zdecydowanie kraj kwitnącej technologii. Szczególnie dotyczy to motoryzacji, gdzie japońska myśl technologiczna i zastosowane rozwiązania zdobyły już swoje uznanie i zaufanie Klientów. Stały się symbolem i gwarancją najwyższej wieloletniej wytrzymałości. Koncern Kubota - to jedna z największych, globalnych firm na rynku maszyn rolniczych i komunalnych.

Unikalne cechy maszyn Kubota obejmują m.in. bardzo wysoki standard komfortu kierowcy – operatora. Modele tych ciągników wyposażone w nowoczesne kabiny z wydajnym układem klimatyzacji zapewniają najwyższy stopień ochrony przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Popularne w Polsce ciągniki o wysokiej mocy i ogromnej wszechstronności zyskała już szacunek i powodzenie wśród odbiorców o wysokich oczekiwaniach.

Kubota to jednak nie tylko traktory rolnicze o dużej mocy, czy specjalistyczne, przyjazne środowisku ciągniki zaprojektowane z myślą o zastosowaniu w gospodarstwach sadowniczych oraz winnicach, gwarantujące m.in. doskonałą widoczność we wszystkich kierunkach oraz świetny komfort nawet podczas całodziennej pracy. To również znakomite maszyny komunalne o bardzo szerokim spektrum wykorzystania.

Od trzech lat firma jest liderem sprzedaży ciągników kompaktowych. Według ostatnich danych posiada 45% udziału rynkowego w segmencie ciągników do 60 KM.
Gama miniciągników i kosiarek Kubota z segmentu groundcare (co w dosłownym tłumaczeniu oznacza opiekę nad ziemią) znajduje odbiorców wśród m.in. producentów owoców miękkich, szkółkarzy, w tartakach, nadleśnictwach. Konstrukcja maszyn sprawia, że sprawdzają się one w wymagających, wyspecjalizowanych zadaniach.

10 tysięcy! – tyle ciągników i miniciągników, kosiarek i pojazdów wielozadaniowych marki Kubota sprzedaliśmy już w Polsce – tak Andrzej Sosiński, Marketing Manager, chwali się fantastyczną sprzedażą.
Szczęśliwym 10-tysięcznym egzemplarzem okazał się ciągnik kompaktowy Kubota BX231 w zestawie z koparką, kosiarką i ładowaczem czołowym. Maszyna będzie pracować w firmie inżynieryjnej w Zawierciu.

W 2019 roku Kubota zaprezentowała gamę nowości – m.in. Kubota M5001 Narrow oraz szeroką paletę nowości w segmencie kosiarek i ciągników kompaktowych – m.in. kosiarkę benzynową Kubota Z122R czy miniciągnik Kubota BX231 wraz z nową kosiarką Drive-Over- Mowerdeck.

Oprócz nowej serii sadowniczej pokazaliśmy miniciągnik BX231 – bardzo wszechstronną maszynę z rewolucyjną kosiarką międzyosiową z szybkim montażem. Nowy BX z całą pewnością zainteresuje wielu profesjonalistów. Perełką gamy sadowniczej jest seria M5001 Narrow. Nowa odsłona wąskich ciągników Kubota to realizacja japońskiej filozofii kaizen; usprawnienia w serii M5001 Narrow są bardzo praktyczne i zwiększają wszechstronność tych maszyn – mówi Andrzej Sosiński.

Seria M5001 Narrow to następca popularnych ciągników sadowniczych Kubota M8540N i M7040N. To nie tylko odpowiedź Japończyków na nowe normy emisji spalin, ale przede wszystkim na oczekiwania klientów Kubota. Maszyny tej serii mają unikalny system skrętu Bi-Speed Turn, dwa warianty skrzyni biegów, rewers elektrohydrauliczny oraz komfortową kabinę operatora. Seria zachowuje jednocześnie prostotę konstrukcji, którą cenią polscy sadownicy, zapewniając przy tym doskonałą bazę roboczą dla rozwiązań precyzyjnego rolnictwa.

Ale Kubota to nie tylko dostawca niezawodnych maszyn. Firma uczestniczy w projekcie edukacyjnym dotyczącym precyzyjnej przyszłości rolnictwa i współtworzy nowocześnie wyposażoną pracownię w Zespole Szkół Rolniczych w miejscowości Kaczki Średnie. Unikatowe na skalę europejską Centrum Rolnictwa Precyzyjnego jest wyposażone w kilka stanowisk dydaktycznych. Wśród akcesoriów szkoleniowych są modele maszyn towarzyszących, symulatory narzędzi ISOBUS oraz uniwersalne terminale ISOBUS. Na wyposażeniu szkoły znalazł się również ciągnik Kubota M7131 Premium KVT. Ciągnik wyposażono dodatkowo w zestaw automatycznego prowadzenia z precyzją do 2 cm, zestaw prowadzenia manualnego IsoMatch InLine oraz zestaw 2 kamer IsoMatch Multieye. Dzięki temu Zespół Szkół Rolniczych będzie mógł kształcić kompetentnych specjalistów mechanizacji rolnictwa.

Katarzyna Owczarek

Na podstawie materiałów Kubota (Deutschland) GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce

https://kpl.kubota-eu.com/agriculture/

Related Posts

None found

Poprzedni artykułChińska produkcja orzechów włoskich
Następny artykułZmniejszenie eksportu z Chile

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.