Kraje EFTA i Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej tworzą strefę wolnego handlu

5 marca w Moskwie zebrała się rada Euroazjatyckiej Unii Celnej  tworzonej przez Rosję, Kazachstan i Białoruś. Zadecydowano, że w maju bieżącego roku zostanie przez państwa członkowskie podpisana umowa o utworzeniu Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej (Евразийское экономическое сообщество).
Pod koniec ubiegłego roku akces do tego porozumienia gospodarczego zgłosiła Armenia (do końca br. ma ona spełnić wszystkie warunki umożliwiające uzyskanie członkostwa Euroazjatyckiej Unii). 
Według gospodarza spotkania – prezydenta W. Putina tworząca się Euroazjatycka Unia Gospodarcza przygotowuje z grupa około czterdziestu państw świata porozumienia o tworzeniu stref wolnego handlu. Wśród zainteresowanych wejściem do takiej strefy są państwa EFTA (Islandia, Norwegia, Lichtenstein, Szwajcaria) oraz Indie, Chile, Izrael, Peru, Wietnam.
 
Za: nwekaz.ru
pg

Related Posts

None found

Poprzedni artykułWypalanie traw jest szkodliwe i grożą za to kary
Następny artykułPrognozy dla Chile

2 KOMENTARZE

  1. A za rok samozwańcze oddziały uzbrojone w lokalnym dyskoncie w AK47 i Tigry będą broniły rosyjskich interesów w Narwiku albo w Alpach Szwajcarskich ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.