Ostatki z firmą „Rolnik”

Częścią spotkania był wykład
Przedsiębiorstwo „Rolnik” z Opatkowic 6 lutego zorganizowało uroczystą kolację w restauracji „Nad Stawem” w Rosiejowie k. Skalbmierza, gdzie dla przybyłych gości m.in. producentów, partnerów hodowlano-nasiennych, dystrybutorów nawozów i pasz przygotowano wiele atrakcji.

Początki działalności firmy miały miejsce 13 lat temu w miejscowości Łętkowice w gm. Radziemice. Z roku na rok przedsiębiorstwo wprowadzało coraz szerszy asortyment, a jego dynamiczny rozwój przyczynił się do otwarcia drugiego punktu sprzedaży środków produkcji w Opatkowicach k. Proszowic. Bracia Wojciech i Maciej Makowscy wspólnie wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i wprowadzają wszelkie nowości. Ponadto służą profesjonalnym doradztwem w bezpiecznym i racjonalnym stosowaniu środków ochrony roślin.

Uroczystość była okazją do wysłuchania wykładu Krzysztofa Kantora i Radosława Suchorzewskiego, przedstawicieli firmy Bayer, na temat bezpiecznego stosowania środków ochrony roślin. Zwrócili oni uwagę na coraz większy problem podrabianych preparatów chemicznych. – W naszym kraju przybywa produktów nieznanego pochodzenia i niewiadomej zawartości. Z powodu rosnącej sprzedaży podrabianych środków ochrony roślin szczególnie dużo tracą rolnicy, gdyż produkty te nie są skuteczne, często niszczą uprawy, powodując duże straty w plonach – mówił K. Kantor.
 
Dr Sławomir Doniec, przedstawiciel firmy Nufarm Polska mówił m.in. o nawozach dolistnych z linii Wuxal® oraz o znaczeniu aminokwasów w uprawie warzyw kapustnych. Mariusz Doniec z firmy Klasmann – Deilmann Polska przedstawił ofertę substratów torfowych stosowanych w produkcji rozsady oraz bio-substratów wykorzystywanych w uprawach ekologicznych.

Przedstawiciele firmy handlowo-uslugowej Rolnik

Tekst i fot. A. Wilczyńska

Related Posts

None found

Poprzedni artykułIX Międzynarodowe Mistrzostwa Florystyczne Polski
Następny artykułCięcie jabłoni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.