Podano współczynnik przydziału dla jabłek i gruszek

ARiMR zakończyła przyjmowanie powiadomień o wycofaniu jabłek i gruszek z rynku na bezpłatną dystrybucję w piatek 6 kwietnia. Oznacza to, że jak zwykle limit tych owoców wyczerpał się już w pierwszy dzień. Podano także współczynnik przydziału dla tej grupy produktów.

Na podstawie § 6 ust. 3 rozporządzenia Rady Ministrów z  22 grudnia 2017 r. w sprawie realizacji przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zadań związanych z ustanowieniem tymczasowych nadzwyczajnych środków wsparcia dla producentów niektórych owoców w związku z kontynuacją zakazu ich przywozu z Unii Europejskiej do Federacji Rosyjskiej (Dz. U. z 2018 r. poz. 82), prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, iż z uwagi na przekroczenie ilości, o których mowa w § 6 ust. 1 ww. rozporządzenia, tj.:

    1 999 763 kg jabłek i gruszek,

Agencja 6 kwietnia zakończyła przyjmowanie powiadomień w zakresie operacji wycofania z rynku na bezpłatną dystrybucję oraz inne przeznaczenie dla ww. grupy owoców.

Powiadomienia dla ww. grupy owoców złożone po 6 kwietnia 2018 r. nie podlegają rozpatrzeniu, w konsekwencji żadna pomoc finansowa Unii za operacje wycofania z rynku na bezpłatną dystrybucję oraz inne przeznaczenie w odniesieniu do tych powiadomień nie zostanie przyznana.

Jednocześnie ARiMR informuje, że dla powiadomień złożonych 6 kwietnia określono następujący współczynnik przydziału:

  •  jabłka oraz gruszki – współczynnik przydziału: 0,02

Jednocześnie ARiMR informuje, że ilości dla:

  •     374 960 kg śliwek;
  •     510 000 kg brzoskwiń.

limity nie zostały wyczerpane,  zatem w dalszym ciągu Oddziały Regionalne Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmują powiadomienia dla śliwek i brzoskwiń.

Źródłó: ARiMR

Related Posts

None found

Poprzedni artykułHurtowe ceny jabłek i gruszek w pierwszym tygodniu kwietnia
Następny artykułChile: rekordowy eksport czereśni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.