W sprawie zwrotu VAT od wycofywanych owoców

Związek Sadowników RP zwrócił się do ministerstwa finansów z wnioskiem o umożliwienie odzyskania sadownikom biorącym udział w unijnym mechanizmie wycofywania owoców niesłusznie naliczonego podatku VAT.

Jak tłumaczy Związek, zgodnie  z wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego z 30 października 2018 r. sadownicy, którzy przekazali owoce na tzw. bezpłatną dystrybucję nie musieli uiszczać podatku VAT od dofinansowania przyznanego  w ramach mechanizmu.

– Zwróciliśmy się do ministerstwa finansów o umożliwienie wszystkim zainteresowanym producentom biorącym udział w mechanizmie odzyskania niesłusznie naliczonego podatku VAT. Zawnioskowaliśmy także o maksymalne uproszczenie procedury zwrotu pieniędzy, tzn. poprzez np. wprowadzenie specjalnego wniosku/formularza, po wypełnieniu którego producent będzie mógł ten niesłusznie naliczony VAT odzyskać – informuje ZSRP.
 
Wniosek ZSRP do MF – na stronie związku.
 
Źródło: ZSRP

Related Posts

None found

Poprzedni artykułKokosy z upraw orzecha włoskiego
Następny artykułEkspert: czekają nas ekstremalnie ciepłe lata i szare, deszczowe zimy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.