Apel o podpisanie ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników

W imieniu samorządu rolniczego, zwłaszcza producentów owoców miękkich, warzyw i sadowników, prezes KRIR zwrócił się do Prezydenta RP z prośbą o jak najszybsze podpisanie ustawy z 13 kwietnia 2018 r. o ubezpieczeniu społecznym rolników oraz niektórych innych ustaw wprowadzającej zmiany w ustawie z 20 grudnia 1990 r. o ubezpieczeniu społecznym rolników.

We wniosku podkreślono, że wprowadzenie ww. przepisów jest oczekiwane przez rolników, ze względu na to, iż regulują one i upraszczają możliwość zatrudniania obcokrajowców. Na polskiej wsi mamy obecnie do czynienia z dużym zapotrzebowaniem na pracowników sezonowych, zwłaszcza do pracy przy zbiorach owoców.

– Polska jest dużym producentem i eksporterem owoców i warzyw, a brak wprowadzenia ww. regulacji może spowodować ogromne straty dla producentów związane z trudnościami w pozyskaniu pracowników do zbiorów, co może skutkować niemożliwością zbioru dużej ilości owoców i warzyw. W związku z tym, wprowadzenie ww. przepisów przyczyni się do zwiększenia konkurencyjności polskich producentów, zarówno na rynku europejskim, jak i światowym – apeluje KRiR.

Źródło: KRiR

Related Posts

None found

Poprzedni artykułLubApple z tytułem Marka Lubelskie
Następny artykułPrzed nami burze, a później przygruntowe przymrozki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.