765x100_Trooj_aukcja

Rolnicza „Solidarność” zapowiada protest 19 lutego

NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność" zapowiedziało na 19 lutego protest w Warszawie w związku ze złą sytuacją w rolnictwie. Szef związku Jerzy Chróścikowski podał, że protest zostanie wsparty przez pracowniczą Solidarność.

W poniedziałek oba związki informowały, że będą koordynować i współdziałać przy protestach związkowych.

Chróścikowski, którzy jest senatorem PiS, poinformował, że obradujące w środę prezydium Rady Krajowej NSZZ RI “S” zdecydowało o zorganizowaniu ogólnokrajowego protestu “z udziałem ciągników” w regionach oraz w Warszawie przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów “z możliwością utworzenia miasteczka rolniczego”.

– Zgodnie z wcześniejszymi uzgodnieniami, protest będzie wspierany przez Solidarność Pracowniczą – podał Chróścikowski. Zaznaczył, że rolnicza Solidarność również opuściła rozmowy z ministrem rolnictwa i nie wzięła udziału w uzgodnieniach ani w pracach powołanych zespołów.

Solidarność RI domaga się też spotkania z premier Ewą Kopacz i “rozpoczęcia rzeczywistego, a nie pozorowanego dialogu rządu ze związkiem”.

Rolnicy z RI “S” podjęli akcję protestacyjną 3 lutego. Prowadzą ją w formie “protestu kroczącego” w poszczególnych regionach kraju. Prezydium zdecydowało też w środę o utrzymaniu tej formy akcji protestacyjnej.

Źródło:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię