Rosyjski rynek całkowicie bez polskich jabłek? Czy taki scenariusz jest możliwy?

Według doniesień medialnych w grudniu 2016 roku najwyżsi rosyjscy politycy powiedzieli: prezydent Rosji Władimir Putin - „Będziemy się starać, żeby embargo trwało możliwie jak najdłużej”; minister rolnictwa Rosji Aleksander Tkaczow - „Aby całkowicie zastąpić import owoców własną produkcją, do 2020 roku jest konieczne posadzenie 72 tys. hektarów sadów, czyli 14 tys. ha rocznie. Oznacza to, że musimy posadzić rocznie około 300 sadów”.
 
Co dzieje się w Rosji? Czy zakładane jest 14 000 ha sadów rocznie? Jakie i gdzie są te sady? Kto najwięcej zyska, a kto straci na rosyjskim embargu? Jak wygląda rynek sprzedaży jabłek? O tym, jak ze względu na sytuację w Rosji może wyglądać handel polskimi jabłkami już za kilka lat, podczas pierwszego dnia 26 Spotkania Sadowniczego Sandomierz 2017 będzie mówił Adam Paradowski.

 
Serdecznie zapraszamy!

Related Posts

None found

Poprzedni artykułW Armenii rozwijają się szklarnie
Następny artykułOstra papryczka chili przedłuża życie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.