Rozmowy o rolnictwie z Uzbekistanem

Minister Jan Krzysztof Ardanowski spotkał się z chargé d’affaires Ambasady Uzbekistanu w Warszawie Bachromem Babajewem. Tematem rozmów były perspektywy współpracy w dziedzinie rolnictwa między Polską a Uzbekistanem, w tym w zakresie handlu i inwestycji.
Rozmówcy potwierdzili wolę i zainteresowanie intensyfikacją wzajemnych relacji dotyczących spraw sektora rolnego Polski i Uzbekistanu.
 
Minister Ardanowski przedstawił kierunki rozwoju polskiego sektora rolno-spożywczego, w tym założenia dokumentu strategicznego „Plan dla wsi”. Jednocześnie wyraził gotowość do dzielenia się wiedzą i doświadczeniami związanymi z rozwojem rolnictwa w Polsce.

Radca Bachrom Babajew przedstawił informacje o podejmowanych obecnie przez rząd Uzbekistanu wysiłkach na rzecz modernizacji i rozwoju sektora rolnego, szczególnie uprawy owoców i warzyw. Ponadto podał przykłady realizowanej obecnie współpracy firm polskich z partnerami uzbeckimi. Wyraził także zainteresowanie strony uzbeckiej zacieśnieniem współpracy na rzecz zwiększenia wzajemnej wymiany handlowej towarami rolno-spożywczymi.

za: minrol.gov.pl

Related Posts

None found

Poprzedni artykułPokaźna kolekcja kapust
Następny artykułStosowanie nawozów – po nowemu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.