Spotkanie producentów warzyw korzeniowych

Uczestnicy spotkania zorganizowanego 21 stycznia w Prandocinie Iły k. Słomnik (woj. małopolskie) przez firmy Amplus oraz Bayer przy współpracy z przedsiębiorstwami Agro Jurek (dystrybutor maszyn rolniczych z Sulechowa), Luty Jacek (hurtownia nasion i dystrybutor rozsady selera i pora z Pobiednika Wielkiego), „Rolnik" (dystrybutor nasion w Opatkowicach) oraz firmą Nufarm Polska, mieli okazję wysłuchać licznych wystąpień prelegentów dotyczących m.in. wymagań i problemów jakościowych w produkcji warzyw, a także zapoznać się z ofertą odmianową marchwi, selera i cebuli.

Dużym zainteresowaniem producentów cieszyły się liczne informacje na temat ochrony warzyw.

Firma Amplus jest jednym z czołowych producentów oraz dystrybutorów szerokiego wachlarza świeżych warzyw i owoców, w tym asortymentu „bio”. Od blisko 24 lat zajmujemy się hurtową dostawą produktów nie tylko na terenie Polski, Unii Europejskiej, ale na całym świecie. – Świadectwem naszego rozwoju jest współpraca z 1600 producentami z kraju i ze świata. Ponadto zajmujemy się także indywidualnym doradztwem, ale dodatkowo wdrążamy naszych producentów w udział w międzynarodowym programie Integrowana Produkcja. Jesteśmy w trakcje realizowania 8 projektów, nawiązujemy współpracę z jednostkami badawczymi – mówiła Katarzyna Rybicka, Członek Zarządu, Dyrektor ds. Strategii i Rozwoju. – Jakość oraz bezpieczeństwo zdrowotne naszych produktów potwierdza powszechnie wdrożony standard GlobalGAP. Ponadto obowiązują także normy jakościowe potwierdzone licznymi certyfikatami m.in. Agro Eko, BRC, IFC – mówił Jarosław Łojek, Prezes Zarządu Grupy Producentów Amplus.


Katarzyna Rybicka, Jarosław Łojek (od prawej) i Tadeusz Kozera

Więcej informacji na łamach naszych czasopism: „Warzywa”, „Hasło Ogrodnicze”.

Tekst i fot. A. Wilczyńska

Related Posts

None found

Poprzedni artykułPrzed sezonem w Środzie Wielkopolskiej
Następny artykułNowości i zalecenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.