W nocy i o poranku temperatura spadła do minus 6 stopni

Przymrozki zaczynają zbierać żniwo na polach uprawnych, w sadach i ogrodach. W nocy z piątku na sobotę temperatura przy gruncie spadła już do nawet minus 6 stopni, a może być w najbliższych dniach jeszcze zimniej.

Za nami kolejna noc i o poranek z przymrozkami. Na ujemne wartości temperatura na wysokości 2 metrów nad powierzchnią ziemi przeszła głównie w centrum, na północnym wschodzie i południowym wschodzie kraju. Najzimniej było miejscami na Podlasiu i Mazowszu, gdzie w Białymstoku, Ostrołęce i Kozienicach odnotowano minus 3 stopnie.

Bez przymrozków na standardowej wysokości klatki meteorologicznej było w tym czasie na zachodzie i południu kraju. W Zielonej Górze, która okazała się najcieplejszym miastem, temperatura nie spadła poniżej 5 stopni.

Jeszcze większy mróz panował przy gruncie, tym razem na większym obszarze kraju. Najzimniej było w centrum i na północnym wschodzie, gdzie w Toruniu i Łodzi zmierzono minus 5 stopni, a w Białymstoku, Suwałkach i Olsztynie nawet minus 6 stopni.

Ale były miejsca, gdzie mrozu nie było też przy samej powierzchni ziemi. Tak było zwłaszcza na zachodzie i południu kraju. W Zielonej Górze, Krakowie czy w Koszalinie były najmniej 2 stopnie.

Kolejne noce też przyniosą przymrozki i to tam, gdzie dotąd ich nie było. W nocy z soboty na niedzielę (23/24.04) na minusie będzie tylko w województwach zachodnich. Z kolei wczesny poranek w poniedziałek (25.04) największe przymrozki przyniesie nie tylko na zachodzie, lecz również na północy i w centrum. Temperatura może spadać do minus 3 stopni na wysokości 2 metrów oraz minus 7 stopni przy gruncie. Szczególnie narażeni są rolnicy, sadownicy i ogrodnicy z regionów zachodnich i centralnych, gdzie spadki temperatury będą największe.

Informacja pochodzi z serwisu TwojaPogoda.

Related Posts

None found

Poprzedni artykułW Niemczech protest przeciw TTIP
Następny artykułLubuscy winiarze zapraszają na weekendy otwartych winnic

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.