Strona główna Tagi Mróz

mróz

Mróz powodem 300 mln euro strat we Włoszech

Fala mrozu, która w ostatnich dniach lutego nawiedziła Europę spowodowała ogromne szkody. Wg szacunków włoskiej organizacji Coldiretti straty rolnictwa we Włoszech sięgają 300 mln euro. Wynikają one nie tylko z uszkodzeń na plantacjach i w sadach, ale także z problemów z transportem produktów spowodowanym fatalnymi warunkami pogodowymi.

Włochy pod śniegiem. Są straty spowodowane niespodziewanym mrozem

Intensywne opady śniegu oraz mróz nawiedziły Włochy w ostatnich dniach. Ponad 20 cm śniegu oraz mróz -5 stopni Celsjusza to duże zaskoczenie dla producentów w południowych regionach Półwyspu Apenińskiego.

Meteo: nadchodzą długotrwałe mrozy

Meteorolodzy informują, że od czwartku (22 lutego) nad Polskę nadciągną arktyczne mrozy. Z każdym dniem temperatura będzie spadać, aż w nocy z poniedziałku na wtorek (26/27 lutego) osiągnie apogeum, czyli -20 lub nawet -25 stopni Celsjusza.

Przed nami jeszcze jedna noc z przymrozkami

Na szczęście mimo mroźnych prognoz, noc ze środy na czwartek i czwartkowy poranek nie okazały się aż tak zimne. Jedynie w zachodniej i północnej części kraju miejscami temperatura spadła, przeważnie do minus 2-3 stopni.

Przez mrozy zbiory w winnicach na Podkarpaciu mogą być mniejsze

Tegoroczne zimowe mrozy mogą mieć wpływ na wysokość przyszłych plonów w winnicach na Podkarpaciu - uważa przewodniczący rady Fundacji na Rzecz Rozwoju i Promocji Winiarstwa Galicja Vitis Roman Myśliwiec. W styczniu temperatura spadała nawet do minus 30 stopni C.

Mróz niszczy wiele włoskich upraw warzyw

Fala mrozów, która w ostatnim tygodniu nawiedziła Europę, zaskoczyła producentów we Włoszech. Jak mówią – takiego mrozu nie widzieli od dziesięcioleci.

W nocy i o poranku temperatura spadła do minus 6 stopni

Przymrozki zaczynają zbierać żniwo na polach uprawnych, w sadach i ogrodach. W nocy z piątku na sobotę temperatura przy gruncie spadła już do nawet minus 6 stopni, a może być w najbliższych dniach jeszcze zimniej.

Nocami i o porankach będzie nawet 20 stopni mrozu

Z każdym dniem będzie coraz zimniej, aż temperatura spadnie poniżej minus 20 stopni. Gdzie?

Poranek z mrozem. Było minus 5 stopni, będzie jeszcze zimniej

Za nami najzimniejszy poranek od początku tegorocznej jesieni. Termometry pokazały na nizinach minus 3 stopnie, a przy gruncie nawet do minus 5 stopni. Jeszcze zimniej było w górach, gdzie odnotowano przeszło minus 10 stopni. Mróz jeszcze trochę potrzyma.

Nie tylko w Polsce zimno; rolnicy liczą straty

Wieści o niesprzyjającej ogrodnikom pogodzie dochodzą z wielu regionów świata - także z Azji i Europy. Ulewy i burze zdemolowały pod koniec marca północne regiony Chile, katastrofalne ulewy w końcu marca i przymrozki w kwietniu zniszczyły uprawy awokado, cytrusów oraz warzyw w Meksyku, w Kalifornii zaczął się piąty sezon suszy.