765×200-prenumerata-mpssad-2020

W Sanoku przebudowano Zielony Rynek

Zakończyła się przebudowa targowiska miejskiego, tzw. "Zielonego Rynku" w Sanoku (Podkarpackie). Inwestycja kosztowała ok. 3 mln zł, z czego 1 mln zł pochodzi ze środków unijnych - poinformowała rzeczniczka sanockiego magistratu Agnieszka Frączek.

– Powstał nowy, zadaszony obiekt. Handel będzie się tu odbywał w 78 boksach, każdy o powierzchni ok. 11 m kw. z możliwością łączenia boksów ze sobą. Stoiska wyposażone są w instalację elektryczną oraz zamykane opuszczanymi bramami roletowymi. Alejki między pięcioma rzędami stoisk wyłożone zostały kostką betonową. W tylnej części placu, również pod zadaszeniem, stanęło 10 stołów handlowych – powiedziała Frączek. Na targowisku poza obecnie istniejącymi już toaletami, powstała również dodatkowa toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych.
 
Dotacja na przebudowę sanockiego targowiska pochodzi z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Pozostałe środki przeznaczyło miasto.
 
Sanok nie jest jedynym miastem, gdzie przebudowano targowisko. Na Podkarpaciu dofinansowanie ze środków Unii Europejskich na budowę targowisk dla rolników w 19 gminach wyniesie ponad 13 mln zł.
 
Targowiska powstają w ramach projektu “Mój rynek”, który umożliwia powstanie targowisk we wsiach i miastach liczących do 50 tys. mieszkańców. Według projektu, targowiska muszą spełniać określone standardy: być utwardzone, oświetlone, podłączone do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Muszą także być wyposażone w zadaszone stoiska i miejsca parkingowe. Głównym założeniem projektu jest stworzenie warunków do sprzedaży bezpośredniej z pominięciem pośredników. Dofinansowane gmin wynosi od 50 do 75 proc. Targowiska mają powstać do końca 2013 r.

Źródło:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię