W ubiegłym roku (licząc do 15 grudnia 2017) ponad 400 tys. ton owoców i warzyw z Chin dotarło do Rosji, przekraczając granicę tylko w jednym punkcie kontrolnym. Wartość towaru wyniosła 253 mln dolarów.
Jest to o 25 proc. więcej towaru w porównaniu do 2016 r. i o 16,5 proc. więcej pod względem wartości.
Te statystyki dotyczą wyłącznie miejscowości Manzhouli. Szacuje się, że tylko przez ten jeden punk kontrolny, będący największym na granicy rosyjsko-chińskiej, przewożone jest ok. 65 proc. wszystkich dóbr w handlu pomiędzy Federacją Rosyjską a Chińską Republiką Ludową.
Popularność Manzhouli w międzynarodowym transporcie wynika m.in. z dobrych połączeń tego miasta z południowymi Chinami (prowincje Hunan, Syczuan i Hubei) oraz organizowania przewozów owoców i warzyw na północ. Nie bez znaczenia było także usprawnienie mechanizmów kontroli wysyłanego towaru na eksport.
Źródło: russian.cri
RS















![Zimowe ceny pomidorów, ale czy wszystkich? Niektóre są mniej cenione [13.03.2024] Pomidory](https://www.ogrodinfo.pl/wp-content/uploads/2024/03/Aktualne-ceny-polskich-pomidorow-218x150.jpg)

























