Własne pomidory dla każdego

Nie trzeba mieć gospodarstwa, ogrodu – można uprawy prowadzić w mieszkaniu. Początkującym pomaga Tesco.
W brytyjskich sklepach sieci Tesco uruchomiono program sprzedaży roślin pomidorów – odmian nadających się do amatorskiej uprawy w warunkach domowych. Ekspozycje w sklepach przekonują, że każdy, nawet nie mający skrawka ziemi może mieć własne pomidory do swoich ulubionych sałatek. Z jednej rośliny można zebrać od 10 do aż 150 owoców typu koktajlowego.
Wprowadzając do sprzedaży doniczkowe rośliny uprawnych odmian pomidora sieć Tesco wyciągnęła wnioski ze swoich obserwacji: w ostatnich latach sprzedaż rosnących ziół i warzyw w W. Brytanii rośnie w tempie około 10% rocznie.  „Plantatorem” oferowanego w sieci pomidora w donicy można stać się za 4 GBP (funty brytyjskie), czyli już za niecałe 20 zł.
 
Jak widać, taka uprawa nie jest szczególnie dochodowym biznesem, ale już już produkcja samych roślin – kto wie… Może warto spróbować?
 
za: Euro pean Supermarket Magazine

Related Posts

None found

Poprzedni artykułKRUS informuje
Następny artykułMotyl z Azji niszczy krakowskie bukszpany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.