Free Porn
Strona główna Tagi Pomidory koktajlowe

pomidory koktajlowe

Na szczycie „Monte Tomato” w Sile

Pomidor to warzywo, które zdominowało polskie szklarnie. W październiku firma Monsanto – właściciel marki De Ruiter oraz firmy partnerskie: Grupa Mularski, Grupa Producentów Rozsad Krasoń, Haifa i Sanit-Gobain Cultilene zaprosiły czołowych producentów tego warzywa na konferencję pomidorową zorganizowaną w Sile k. Olsztyna.

Własne pomidory dla każdego

Nie trzeba mieć gospodarstwa, ogrodu – można uprawy prowadzić w mieszkaniu. Początkującym pomaga Tesco.

„Pomidor skrojony na miarę”

Pod takim tytułem firma Hazera Poland we współpracy z przedsiębiorstwami Arysta LifeScience, Yara Poland i LC Hortigroup zorganizowała 27 stycznia w Grudziądzu szkolenie dla producentów pomidorów pod osłonami z rejonu północnej Polski.

Pomidory koktajlowe

W ostatnich latach na rynku warzyw, w tym pomidorów, można zauważyć wyraźnie zaznaczającą się tendencję do wzrostu udziału produktów konfekcjonowanych. Dlatego też w pierwszym roku po przejęciu firmy, nowi właściciele PGO Sp. z o.o. w Ostrołęce postawili na uprawę odmian m.in. koktajlowych.

Niskie ceny pomidorów w UE

W październiku i listopadzie podaż pomidorów w UE była bardzo wysoka. Miało to odzwierciedlenie w kształtowaniu się ich cen. Także w grudniu podaż ma się utrzymywać na wysokim poziomie – poinformował ekspert z firmy Hage International.

Startuje sezon pomidorów tygrysich

Sezon na pomidory  Raf („tygrysie”) rozpoczął się w - Almerii  (Hiszpania)  szacuje się, że  wzrośnie zarówno areału ich uprawy jak i produkcja. Cena nie została jeszcze określona, jednak oczekuje się, iż docelowo osiągnie pułap 5 do 6 euro za kilogram do wigilii Świąt Bożego Narodzenia. Przy dostawach on-line oraz w detalu cena może sięgnąć 7 euro. Obecnie cena waha się ona pomiędzy 1 a 2 euro.

TomTato – czyli pomidoroziemniak

W wyniku klasycznego połączenia (tradycyjnego szczepienia) i zrośnięcia się „młodocianych” części dwóch roślin odrębnych gatunkowo, ale należących do tej samej rodziny botanicznej – psiankowate (Solanaceae) – powstał pomidoroziemniak.

Pomidory i ogórki – nowe i sprawdzone kreacje

W sobotę, 5 lipca w Starych Marzach k. Grudziądza odbyło się plenerowe spotkanie dla producentów warzyw pod osłonami. Tematem wiodącym była prezentacja nowych oraz sprawdzonych już w kraju odmian pomidora i ogórka do uprawy w szklarni i tunelu foliowym.

Pomidory przez okrągły rok

Holenderskie gospodarstwo Wima Petersa zainwestowało w doświetlanie produkowanych przez siebie pomidorów śliwkokształtnych i koktajlowych lampami typu LED. Ta zmiana technologii pozwoliła na całoroczną produkcję typów pomidora, w którym gospodarstwo się specjalizuje.

Z rynku pomidorów

Podczas konferencji Fresh Market, która odbyła się 28 września ub.r. w Ożarowie Mazowieckim, dr Michał Trzęsowski z Uniwersytetu Przyrodniczego i Wielkopolskiej Gildii Rolno- Ogrodniczej SA w Poznaniu omówił aktualną sytuację na rynku pomidorów spod osłon, wskazując na tendencje i perspektywy dla polskich producentów tych warzyw.