XIII MTAS FruitPro

W Warszawie trwają Międzynarodowe Targi Agrotechniki Sadowniczej FruitPRO. Od środy od godziny 10.00 w obiektach Expo  XXI przy ulicy Prądzyńskiego trwa wystawa maszyn, sprzętu i innych środków produkcji dla sadownictwa. W sali wykładowej trwa sesja wykładowa.
Współorganizatorami imprezy są od samego początku jej trwania BASF Polska oraz Katedra Sadownictwa SGGW. Trzynaste już targi MTAS FruitPro zgromadziły około setki firm zajmujących się zaopatrzeniem sadownictwa. Prym wiodą producenci ciągników, opryskiwaczy, instalacji ochronnych dla sadów – rusztowań i siatek, koncerny oferujące środki ochrony roślin i nawozy.
Wykłady zaproponowane przez organizatorów dotyczyły aktualnej sytuacji na polskim rynku jabłek – zagadnieniem tym zajął się Mirosław Maliszewski, prezes Związku Sadowników RP. Natomiast dr Helwig Schwartau (AMI, Niemcy) przeanalizował potencjały rynków jabłek na różnych kontynentach oraz perspektywy na nich dla poszczególnych odmian jabłek. Dr Krzysztof Rutkowski z Instytutu Ogrodnictwa przypomniał warunki, jakie muszą zostać spełnione podczas przechowywania owoców, by móc wysyłać je na dalekie rynki. Uzupełnieniem tematyki była prezentacja Josa de Wita na temat prowadzenia nowoczesnego sadu gruszowego.
Dzisiaj drugi targowy dzień, także z wykładami. Zapraszamy od godziny 10.00, a wszystkich, którzy nie mogą wybrać się do Warszawy – na naszą galerię.
pg

Related Posts

None found

Poprzedni artykułWoreczki wodnorozpuszczalne – polski patent na japoński produkt
Następny artykułPierwszy w Polsce środek ochrony roślin w formie szczepionki dla pomidorów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.