Z Ukrainy jadą bakłażany

Rynek hurtowy Szuwar we Lwowie
Te ukraińskie warzywa w ostatnich dniach znacząco potaniały na tamtejszych rynkach hurtowych. W Polsce ich ceny są znacznie wyższe, co stwarza możliwości eksportu do krajów UE. Temu celowi służy „most” Lwów-Warszawa.
Na południu Ukrainy (rynek Neżdanyj, obwód chersoński) przed dwoma dniami bakłażany wyceniano na 1,2-2,0 UAH/kg (0,041-0,069 €/kg). To o 30% mniej, niż jeszcze przed tygodniem. Natomiast na zachodzie kraju, na lwowskim rynku hurtowym Szuwar ceny tego warzywa oscylują między 2,8-3,0 UAH/kg (0,097-0,10 €/kg). Tymczasem na Broniszach bakłażany notowane są w przedziale 0,60-0,75 €/kg). 
Rynek hurtowy Szuwar zajmuje się przygotowywaniem towaru, standaryzacją, kompletowaniem partii i formalnościami związanymi ze spedycją, cłem. Odpowiada przed partnerami handlowymi za jakość warzyw wysyłanych z Lwowa na rynek w Broniszach.
za: shuvar.com
pg

Related Posts

None found

Poprzedni artykułMikroorganizmy na resztki pożniwne
Następny artykułOd 29 września nabór wniosków na „małe przetwórstwo”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.