Za dwa miesiące zacznie się sezon na chilijskie czereśnie

Na półkuli północnej sezon zbiorów owoców gatunków pestkowych zaczyna się zbliżać do końca. Na południowej – zacznie się niebawem. Jednym z głównych graczy na rynku owocowym Ameryki południowej jest Chile, które grupie pestkowych – w produkuje także dużo owoców czereśni.
Spodziewane w tym sezonie (2017/18) zbiory czereśni uprawianych w Chile na 29,5 tys. hektarów mają się zbliżyć do 124 tys. ton. Ma także wzrosnąć o 8% ich eksport – do około 103,7 tys. ton. Pierwsze partie zostaną wyekspediowane w listopadzie – będzie to mniej niż 10 tys. ton. Szczytem handlu są zawsze grudzień i styczeń – w ostatnim sezonie za granice wysłano w tym czasie odpowiednio 50 i 36 tysięcy ton owoców.
Głównym odbiorcą świeżych chilijskich czereśni są Chiny – trafia ich tam 80% całości eksportu. Stany Zjednoczone Ameryki importują około 7%, a Hong Kong i Brazylia – po 3%.
 
za: USDA

pg

Related Posts

None found

Poprzedni artykułIII spotkanie ziemniaczane w Kościerzynie
Następny artykułChipsy z warzyw czy ziemniaków – różnią się?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.