Zamiar przejęcia DuPont Professional Products

29 sierpnia Syngenta podała do wiadomości informację o zamiarze przejęcia DuPont Professional Products. Dotyczy ono działu insektycydów firmy DuPont Professional Products, wiodącego dostawcy innowacyjnych produktów reprezentujących rynki: profesjonalnej murawy, roślin ozdobnych i zwalczania szkodników domowych.
Przejęcie to pozwoli rozszerzyć asortyment produktów firmy Syngenta, przeznaczonych dla specjalistów zajmujących się pielęgnacją pól golfowych i trawników oraz dla hodowców roślin ozdobnych, a także przyczyni się do umocnienia portfolio produktów wykorzystywanych do zwalczania szkodników domowych.
Stosownie do warunków porozumienia, Syngenta dokona przejęcia globalnego oddziału biznesowego, w tym posiadających ugruntowaną pozycję marek insektycydów Advion i Acelepryn, Ponadto, dzięki podpisaniu umów na wyłączność w zakresie dostaw i licencji, Syngenta uzyska dostęp do substancji aktywnych i preparatów opracowanych przez DuPont.
Robert Berendes, Dyrektor Działu Rozwoju Biznesu, powiedział: „Niniejsze przejęcie pomoże nam w realizacji celu, jakim jest wzrost dochodowości w obszarze środków do utrzymania trawników i ogrodów (Lawn and Garden) poprzez koncentrację na oferowaniu klientom zintegrowanych rozwiązań w oparciu o wysokowartościową chemię i genetykę. Przejmowane przez nas produkty charakteryzują się doskonałym profilem środowiskowym, a jednocześnie oferują ogromne możliwości zwalczania szkodników w bardzo wielu różnych aplikacjach”.
Zgodnie z oczekiwaniami transakcja zostanie sfinalizowana w IV kwartale 2012 r.

Za: syngenta.pl

Related Posts

None found

Poprzedni artykułŚwiętokrzyscy rolnicy przypłynęli tratwą do Warszawy
Następny artykułZalecenia (14)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.