Złote odmiany Polagry

Na rozpoczynających się jutro, 21 stycznia, targach Polagra-Premiery zostaną pokazane, między innymi, odmiany roślin wyróżnione złotymi medalami poznańskich targów. Są wśród nich także odmiany gatunków interesujących naszych ogrodników.
 
Wśród wyróżnionych Złotym Medalem Targów Polagra-Premiery znalazły się: 
Tajfun – odmiana ziemniaka (Pomorsko Mazurska Hodowla Ziemniaka Sp. z o.o., Strzekęcin). Walory kulinarne potwierdziła w wielu konkursach, jest ceniona przez rolników za wysokie plony oraz tolerancję na suszę. Wiodąca wśród odmian średnio wczesnych ziemniaka.
Antares F1 – odmiana pomidora (Krakowska Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze Polan Sp. z o.o., Kraków). Nadaje się do polowych upraw amatorskich i profesjonalnych. Ma wyjątkowy smak i kolor. Tolerancyjna wobec zarazy ziemniaczanej.
Chrobry F1 – odmiana pomidora (PlantiCo Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze Zielonki Sp. z o.o., Stare Babice). Plenna, średnio wczesna, samokończąca odmiana polowa. Owoce twarde, eliptyczne, bardzo mięsiste, ok. 90 g – dla przemysłu i na rynek owoców świeżych.
Alfa F1 – odmiana marchwi (Spójnia Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze Sp. z o.o. Śrem). Średnio późna (110-130 dni), korzenie typu Nantes, o dużej zawartości suchej masy, bez skłonności do pękania i rozwidlania się. Nadaje się do zbioru pęczkowego , a także kombajnowego. Polecana do bezpośredniego spożycia.
O nagrodzonych w tym roku maszynach piszemy tutaj.
 
za: mtp.pl
pg

Related Posts

None found

Poprzedni artykułPolskie jabłka już we wrześniu w USA?
Następny artykułW Kielcach ma powstać ośrodek badawczy rolnictwa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.