ZSRP: 2 sierpnia kolejny protest sadowników

Zwracamy się do wszystkich polskich sadowników o udział w proteście w czwartek 2 sierpnia w Warszawie - pisze Związek Sadowników RP na swojej stronie internetowej.

I kontynuuje: „Sytuacja na rynku owoców do przetwórstwa jest dramatyczna, nie ma praktycznie takiego gatunku, za który otrzymalibyśmy godziwe pieniądze!  Mimo szumnych zapowiedzi dotychczasowe spotkania z panem ministrem Ardanowskim i jego zastępcami nie przyniosły żadnego efektu i nie podjęto jakichkolwiek działań w celu poprawy sytuacji. Premier Morawiecki, mimo obietnic, nie spotkał się z nami”.

„Zakłady przetwórcze od początku sezonu drastycznie i bezpodstawnie zaniżają ceny owoców. Nie możemy pozwolić, aby nasze gospodarstwa upadły, a rodziny pozostały bez środków do życia” – tłumaczy związek.

Zbiórka sadowników zaplanowana jest na godz. 10.00 pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego ul. Belwederska; stamtąd protestujący wyruszą pod kancelarię premiera i ministerstwo rolnictwa.

Decyzję o uczestnictwie w proteście, podobnie jak decyzję, czy zrywać i sprzedawać owoce po tak skandalicznej cenie sadownicy powinni podjąć w oparciu o swoje sumienie – pisze również ZSRP.
 
Źródło: ZSRP

Related Posts

None found

Poprzedni artykułPolskim eksporterom owoców zagraża konkurencja ze Wschodu. I brak pracowników
Następny artykułŚwiętokrzyska Izba Rolnicza apeluje o pomoc de minimis dla sadowników

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.