„Cięcie i formowanie jabłoni” z holenderskim doradcą

Jos de Wit podczas pokazu cięcia; fot.P. Grel
Wydawnictwo Plantpress, wspólnie z holenderskim doradcą sadowniczym przygotowało film "Cięcie i formowanie jabłoni". Jest już w ofercie wydawnictwa.

Cięcie, odmiany, zwalczanie parcha – to sprawdzający się od dziesięcioleci przepis na udane szkolenie sadownicze. Tymi tematami zawsze udawało się organizatorom zainteresować sadowników i zapełniać sale wykładowe. Na dobrą sprawę dzisiejszy sześćdziesięcioletni producent miał okazję (musiał!) kilka razy uczyć się od nowa sztuki formowania swoich drzew, doboru odmian i zasad układania efektywnego, a bezpiecznego programu ochrony.

Stąd utrzymująca się stale popularność szkoleń z pokazami praktycznymi cięcia i formowania drzew. Coraz częściej sadownicy przychodzą na takie spotkania z kamerami lub nagrywają instruktora na swoich komórkach w nadziei, że potem łatwiej przypomną sobie to, co umknęło ich uwadze podczas pokazu. Wcale często jednak okazuje się, że i na nagraniu brakuje tych szczegółów, których nie udało się  zobaczyć w sadzie.

Proponujemy sadownikom – „kilka” długich zimowych wieczorów jeszcze do nowego sezonu cięcia drzew zostało – prześledzenie pokazów cięcia drzew przeprowadzanych przez znanego fachowca – Josa de Wit w holenderskich sadach specjalnie na nasze potrzeby. Realizatorzy powstałego we współpracy z holenderskim doradcą filmu – także obznajomieni z branżą – starali się utrwalić i dokładnie pokazać nie tylko realizację ogólnych koncepcji cięcia, którym hołduje ten właśnie instruktor, ale i zwrócić uwagę na szczegóły i szczególiki, których tak często z różnych  przyczyn nie udaje się utrwalić w pamięci czy na amatorskim nagraniu podczas grupowego pokazu. Cóż, diabeł tkwi w szczegółach…

Jos de Wit, doradca sadowniczy z holenderskiej firmy Fruitconsult wielokrotnie gościł w Polsce z wykładami i pokazami cięcia drzew; jego wizyty, m.in. na Spotkaniach Sadowniczych w Sandomierzu zawsze cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem sadowników.

Płytę „Cięcie i formowanie jabłoni” przygotowało i wydało Wydawnictwo Plantpress; można ją nabyć w promocyjnej cenie 50 zł w sklepie internetowym wydawnictwa lub zamówić dzwoniąc pod nr tel.:  12 636 18 51, 602 651 838, 600 489 611.

pg

Related Posts

None found

Poprzedni artykułProjekty ustaw dot. kontroli żywności – na przełomie roku
Następny artykułUnijny eksport warzyw i owoców

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.