Grupa inicjatywna: zapraszamy wszystkich producentów wiśni

wiśnie
O tym jak bardzo potrzebna jest stabilizacja rynku owoców miękkich, a szczególnie tych kierowanych do przemysłu przetwórczego nie trzeba chyba nikogo przekonywać.

Trwająca od wielu lat głęboka zapaść w opłacalności produkcji owoców porzeczki czarnej i aronii, a w ostatnim czasie również wiśni doprowadziła producentów do skrajnego zubożenia, i niejednokrotnie porzucania tego rodzaju produkcji. Przetwórcy wykorzystując niedoskonałość prawa w zakresie obowiązku zawierania umów kontraktacyjnych sprzeciwiają się budowaniu właściwych relacji z producentami owoców.

Jednym ze sposobów na powstrzymanie przemysłu w nieuczciwym wykorzystywaniu przewagi kontraktowej jest łączenie się producentów w organizacje branżowe, celem okazania wspólnego i silnego sprzeciwu wobec tych praktyk.

Dlatego też grupa inicjatywna producentów wiśni postanowiła powołać do życia organizację o roboczej nazwie KRAJOWE STOWARZYSZENIE PRODUCENTÓW WIŚNI.

Zebranie założycielskie odbędzie się w dniu 02.02.2019r. o g. 10 w miejscowości WIELGÓRA k. Radomia ul. Warszawska 98/100 ( HOTEL U GRUBEGO przy trasie E7 kierunek Warszawa).

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH PRODUCENTÓW WIŚNI 

GRUPA INICJATYWNA

1.Piotr Pasik  603-917-617
2.Dariusz Szymczak  604-186-806

Related Posts

None found

Poprzedni artykułRuszyła internetowa rejestracja na konferencję sadowniczą MTAS-FruitPRO 2019
Następny artykułPromocja produktów rolnych UE

1 KOMENTARZ

  1. KZPKiS jest przeciwny zapowiadanej organizacji rynku skupu owoców dla przetwórstwa ratuje producentów –
    i to jest kpina !! własnie pokazało się kto robi bajzel i kto na rym bałaganie zarabia .
    Dla ich dobra Rząd dopreowadzi do tego ,że będą mieli bazy surowcowe ,i ceny prognozowane – będą funkcjinowali w cywilizowanym Panstwie jak w Niemczech.
    Teraz mając zainstalowane moce produkcyjne są bez zaplecza surocowego !!! dla ich dobra ta regulacja min. Ardanowskiego o chłopów niech sie nie troszczą ,chłopi podpisza umowy jesli Panowie wreszcie to zrozzumieją i będą razen z chłopami modlić się o urodzaje a nie klęski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.