Jabłka GMO

W przyszłym roku na rynku USA mają się pojawić pierwsze zmodyfikowane genetycznie odmiany jabłek. Departament Rolnictwa USA zezwolił na uprawę towarową dwóch odmian serii Arctic – zmodyfikowanych ‘Granny Smith’ i ‘Golden Delicious’.
Wyhodowano je w kanadyjskiej firmie Okanagan Speciality Fruit, a prace trwały od 1996 roku, czyli od powstania jej powstania. Jabłka Arctic Granny Smith i Arctic Golden Delicious różnią się od swych konwencjonalnych pierwowzorów brakiem tendencji do ciemnienia miąższu pokrojonych owoców. Zachowanie „śnieżnej” bieli jest cenne dla producentów jabłkowych chipsów.
Wprowadzeniu tych odmian do produkcji sprzeciwia się amerykańska Organic Consumers Association obawiając się, że zmiany genetyczne zapobiegające brązowieniu miąższu mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie ludzi. 
za: fruitnet.com
pg

Related Posts

None found

Poprzedni artykułZłoty Medal Gardenia 2015
Następny artykułKłopot jak co roku, czyli przędziorki w sadzie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.