Kompozytowe podpory sadownicze. 25 lat użytkowania

Na stoisku firmy Applast z Białej Rawskiej na targach MTAS FruitPRO można było obejrzeć produkowane przez nią podpory do drzew owocowych i elementy konstrukcji sadowniczej.
Podpory X-Plast przeznaczone są do wspierania drzew w systemie szpalerowym z zastosowaniem jednego lub więcej drutów prowadzących. Oferowane są w modelach z różnymi systemami wzmocnień: pogrubione wypustki (Ekono, Ekono +), ścianki (Trio, Cross, Mini Cross), w długości 1200-3500 mm oraz średnicy 30-42 mm. Do ich produkcji wykorzystano kompozyt na bazie polichlorku winylu.
 
Jak podkreślają producenci ich produkt można skonfigurować z każdym typem konstrukcji, a podpory wytrzymują wysokie obciążenia (silny wiatr, masa plonu) i nie wyginają się pod wpływem ciężaru. Do zalet produktu zaliczają oni szybki montaż, brak negatywnego wpływu na zdrowotność drzew (nie powodują odparzeń kory, nie są siedliskiem pleśni i grzybów. Firma gwarantuje przynajmniej 25 letni okres użytkowania.

Nowość to ekonomiczne modele E12 i T12 o trwałości min. 12 lat. Chociaż mają mniejszą trwałość od pozostałych modeli, to są tańsze, a ich cena jest porównywalna z tyczkami bambusowymi. Nowy jest też model mini Cross Hard o trwałości min. 25 lat. To podpora kompozytowa z dodatkiem włókien naturalnych w celu zwiększenia sztywności. Można ją instalować jako tradycyjną podporę (3 mb) przy jednym drucie prowadzącym (średnica 30 mm, grubość ścianki 4 mm).

 

RS

Related Posts

None found

Poprzedni artykułDariusz Golec pełni obowiązki prezesa ARiMR
Następny artykułUnijny portal o promocji produktów rolnych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.