Komunikat ZSRP w sprawie cen jabłek przemysłowych

fot. P. Grel
Wobec niczym nieuzasadnionych obniżek cen skupu jabłek przemysłowych w ostatnich dniach w całej Polsce Zarząd Główny Związku Sadowników RP po analizie informacji płynących z terenu przedstawia komunikat w tej sprawie.
 
 
 
Należy liczyć się ze zbiorami jabłek mniejszymi niż w sezonie 2012/2013. Według naszych przewidywań do przetwórstwa może trafić nawet do 1 mln ton jabłek mniej niż w poprzednim sezonie. Nie ma więc mowy o nadprodukcji.
Dobre wyniki przetwórstwa w minionym sezonie oraz niższa podaż sezonu bieżącego nie dają podstaw do gwałtownych ruchów cenowych, których próby podejmowane były po 15 września b.r. i zostały podjęte ostatnio.

Obecne ruchy cenowe zakładów to nic innego, jak chęć zakupu po niskich cenach jabłek od sadowników, którzy zakończyli już zrywanie owoców i potrzebują pieniędzy np. na zapłacenie za rwanie.

Apelujemy o spokojne dokończenie zbiorów owoców i mądrość sadowników w momencie gwałtownych spadków cen jabłek przemysłowych poprzez nieuleganie panice i wyhamowanie dostaw.
 
Zarząd Główny Związku Sadowników RP

Related Posts

None found

Poprzedni artykułW Argentynie podliczają straty po gradzie
Następny artykułDąbrówka w tym roku najpiękniejszą pomorską wsią

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.