Podziękowania

Za nami już V Letnie Pokazy Czereśniowe, największe specjalistyczne spotkanie plenerowe dla producentów czereśni w Polsce lub nawet w naszej części Europy. 
Objęło ono wykłady merytoryczne traktujące o doborze odmian czereśni, możliwości przechowywania owoców, wyborze opryskiwacza, cięciu drzew, dokarmianiu ich po zbiorach, konsekwencjach błędnych decyzji w nawożeniu, ochronie chemicznej i nawadnianiu. Pokazy praktyczne objęły cięcie i prowadzenie drzew czereśniowych, identyfikację owadów odłowionych w pułapkach dla Drosophila suzukii, ocenę odżywienia czereśni z wykorzystaniem fluorymetrii, pakowanie owoców w worki do przechowywania ich w zmodyfikowanej atmosferze oraz odstraszanie ptaków.
 
W Pokazach, które odbyły się 24 lipca br. w siedzibie GP Idealsad Sp. z o. o. w Kamieńszczyźnie i gospodarstwie Marzeny i Krzysztofa Rafalskich w Złotej wzięło udział ponad 500 osób, które wykazały ogromne zainteresowanie uprawą czereśni. W br. ponad 30 firm prezentowało ofertę dla producentów czereśni, co w połączeniu z wiedzą merytoryczną zapewniło zaspokojenie potrzeb wszystkich uczestników spotkania.
 
W imieniu organizatorów V Letnich Pokazów Czereśniowych firm Plantpress, Leaf Media i GP Idealsad dziękuję wszystkim sadownikom przybyłym na to spotkanie. Dziękuję także firmom prezentującym swoją ofertę na V Letnich Pokazach Czereśniowych, bez których obecności to spotkanie nie traktowałoby o uprawie czereśni kompleksowo.
 
Dziękując wszystkim uczestnikom V Letnich Pokazów Czereśniowych już dzisiaj zapraszam za rok na VI Letnie Pokazy Czereśniowe.
 
Anita Łukawska

Related Posts

None found

Poprzedni artykułNa miarę potrzeb
Następny artykułDuży spadek cen skupu wiśni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.