Rynek wart 80 miliardów dolarów

Światowy rynek produktów ekologicznych notuje interesujące wzrosty. Potwierdzeniem tego były również niedawne targi Biofach w Norymberdze. Szacunki ekspertów mówią o 57,8 mln hektarów uprawianych na świecie metodami bio- i rynku tych produktów wartym 80 mld dolarów.
W samych USA, których walutą oszacowano wartość rynku produktów ekologicznych, ten segment jest dzisiaj wart 38,9 mld USD, a oferta jest dostępna między innymi w wyspecjalizowanej sieci supermarketów Whole Food. Największym europejskim rynkiem takiej produkcji pozostają Niemcy z konsumpcją 9,5 mld euro. 
 
Francuzi bardzo w ostatnich latach zainteresowali się tymi produktami (wzrost sprzedaży o 22% w ubiegłym roku) i teraz zostawiają w kieszeniach handlowców produktami bio- 7 mld euro. Dwie sieci supermarketów należące do francuskich udziałowców (Carrefour i E. Lecrerc) zadeklarowały otwarcie 2 tysięcy ekologicznych supermarketów. 

Natomiast w przeliczeniu na mieszkańca najwyższe wydatki na produkty ekologiczne notowane są w Danii i Szwajcarii.
 
za: agronotizie.com 

Related Posts

None found

Poprzedni artykułOkoło 1,3 mln osób korzysta z POPŻ
Następny artykułKiepska kondycja produkcji węgierskich jabłek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.