W Bułgarii przybywa sadów

W ciągu ostatnich pięciu lat Bułgaria prawie o połowę (42,7%) zwiększyła powierzchnie upraw sadowniczych. Najwięcej przybyło sliw, czereśni, moreli, malin i truskawek.
Zbiory śliwek osiągnęły jesienią ubiegłego roku 22,9 tys. ton – to o 112% więcej, niż pięć lat wcześniej. Czereśnie  są trzecim po śliwie i jabłoni gatunkiem co do popularności, wzrost produkcji za pięciolatke to 97,3%. W Bułgarii przybyło również morel – zbiory zwiększyły się o 52%. Powierzchnia upraw maliny zwiększyła się 34%.
 
Cytowane źródło konsekwentnie nie podaje liczb dotyczących wysokości zbiorów. Za jedyny komentarz musi nam więc wystarczyć stwierdzenie, że Bułgaria pozostaje importerem netto owoców, choc eksport tej grupy produktów w ostatnich pięciu latach stale rośnie i z poziomu 58,8 tys. ton wzrósł do 83,3 tys. ton. Największymi odbiorcami sa Włosi, NIemcy i Rumuni.
 
za: nivabg.com

Related Posts

None found

Poprzedni artykułNowa oferta. Francuskie ziemniaki w Biedronce
Następny artykułHiszpański eksport warzyw poniżej oczekiwań

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.