Dzień Ogórka w Filipowicach

Anna Wojciechowska (w środku) prezentuje Małgorzacie i Pawłowi Kalickim ogórek odmiany DR6185CB F1
Tradycją stały się spotkania producentów ogórka szklarniowego w gospodarstwie Małgorzaty i Pawła Kalickich w Filipowicach k. Nowego Sącza. Tym razem Dzień Ogórka odbył się 9 kwietnia - zorganizowała go firma Monsanto (marka De Ruiter) przy współudziale firm Grodan i Szklarniekalicki.pl.

Wiodącą odmianą uprawianą w szklarniowych obiektach w Filipowicach jest Pacto F1. Ogrodnik od początku związany jest z tym mieszańcem, który jego zdaniem sprawdza się w każdych warunkach uprawy. Rośliny tej „kreacji” mają otwarty pokrój, nie wytwarzają nadmiernej liczby pędów bocznych, tworzą krótkie międzywęźla, zachowują balans generatywno-wegetatywny. Jest polecany do nasadzeń od wiosny do jesieni. Ciemnozielone owoce są lekko żebrowane i osiągają długość 23−28 cm.

W tym sezonie ciekawą alternatywą do odmiany Pacto F1 jest nowy mieszaniec DR6185CB F1, będący w fazie testów hodowlanych. Jak twierdzi Anna Wojciechowska przedstawicielka firmy Monsanto, rośliny nowej odmiany DR6185CB F1 mają przewagę cech generatywnych i odznaczają się mocnym systemem korzeniowym. Podobnie jak Pacto F1, jest to  kreacja predysponowana do uprawy w warunkach niskiego natężenia światła. Roślina tworzy ciemnozielony, żebrowany owoc, o długości 16−24 cm i masie 200−250 g. Po przekrojeniu widać było bardzo małą komorę nasienną. Owoc ponadto nie ma tendencji przerastania na długość. Odmiana DR6185CB F1 może być uprawiana w systemie tzw. wysokiego drutu oraz na „parasol”.


Ogórek odmiany DR6185CB F1
 
Więcej informacji wkrótce na łamach „Hasła Ogrodniczego”.

AW

Related Posts

None found

Poprzedni artykułPolskie jabłonie już rosną w Kazachstanie
Następny artykułAktywne odżywianie roślin i gleby

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.