700-300-katalogi-warzyw

Efektowne opakowania dla pomidorów

Międzynarodowe targi są wyjątkową okazją do podpatrzenia różnych rynkowych trendów i sposobów na promocję produktu czy wyróżnienie go spośród innych.

Poniżej przedstawiam kilka przykładów interesujących bądź nietypowych opakowań jednostkowych dla pomidorów, prezentowanych podczas kilku ostatnich edycji berlińskich targów Fruit Logistica.

Nietypowy kształt

Oprocz klasycznych pudełek z tworzyw sztucznych o prostokątnej podstawie, coraz częściej można spotkać te o nietypowym kształcie – trojkątne, ośmiokątne, okrągłe, w kształcie serca, a nawet – w kształcie ust (fot. 1). Opakowanie może mieć także formę kubka z wieczkiem. W takim pudełku można oferować zarówno porcję pomidorów koktajlowych (fot. 2), jak i pojedyncze owoce (fot. 3).

Fot. 2. Porcja pomidorów koktajlowych w plastikowym kubku z wieczkiem

Fot. 3. Pojedyncze owoce w pudełkach z tworzywa sztucznego

Ciekawie prezentują się pomidory w wąskich podłużnych pudełkach (fot. 4). Do pakowania pomidorów oferowanych w zestawach owoców o różnej barwie przydatne są pojemniki z wewnętrzną przegrodą, umożliwiającą umieszczenie obok siebie np. żołtych i czerwonych pomidorów.

Fot. 4. Podłużne opakowania na pomidory

[NEW_PAGE]Kolor, grafika, hasło
Barwny nadruk na opakowaniu może zmienić najzwyklejsze pudełko owinięte folią typu flow -pack w efektowne opakowanie (fot. 5). Uwagę klientów można zwrócić umieszczając na opakowaniu hasło lub informacje zachęcające do spożycia produktu lub podkreślające jego walory i wyjątkowość, np. podwyższoną zawartość likopenu w niektórych odmianach.

Produkt można wyróżnić również poprzez nadruk symboli graficznych kojarzących się z prozdrowotnym, bezpiecznym dla zdrowia, naturalnym produktem –np. symbolu trzmiela czy biedronki oznaczającej stosowanie w uprawie biologicznej ochrony.

Fot. 5. Barwny nadruk uatrakcyjnia opakowanie i podkreśla kolor owoców

Z różnych materiałów
Interesującym pomysłem są pudełka wykonane z dwóch różnych typów materiałów, np. ze spodem z tektury i przezroczystym plastikowym wieczkiem (fot. 6). Inną ciekawą propozycją jest pojemnik z naturalnych włókien drewnianych splecionych w formę mini-koszyczka, owinięte od góry perforowaną folią (fot. 7).

Fot. 6. Opakowanie z tekturowym spodem i plastikowym wieczkiem

Fot. 7. Pomidory w mini-koszyczku wykonanym z naturalnych włókien

Pudełka z tektury
Takie opakowania także mogą mieć rozmaity kształt – klasyczny prostopadłościenny lub np. o trojkątnym przekroju (fot. 8). Często elementem tego rodzaju pudełka jest wstawka z przezroczystej folii bądź plastiku, która pozwala wyeksponować jego zawartość (fot. 9). Oryginalnie prezentuje się opakowanie z tektury z wyciętymi w nim fantazyjnymi otworami oraz z wygodnym uchwytem (fot. 10). Ekskluzywną propozycją mogą być z kolei pomidory jako prezent na walentynki, ułożone na wyściółce z tworzywa sztucznego w pudełku o kształcie serca (fot. 11).

Fot. 8. Owoce w fantazyjnym pudełku z tektury z wstawką z folii

Fot. 9. Pomidory w atrakcyjnym mini-kartonie

Fot. 10. Oryginalne opakowanie z tektury z wygodnym uchwytem

Fot. 11. Pomidory w ekskluzywnym opakowaniu na prezent

Anna Maciejuk
Fot. A.Maciejuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię