Holendersko-japońska współpraca

Przedstawiciele firm Enza Zaden i Takii Seed podczas uroczystego ogłoszenia współpracy
Holenderska firma hodowlano-nasienna Enza Zaden i japońska Takii Seed pod koniec ubiegłego roku rozpoczęły współpracę na polskim rynku. Jej efektem jest poszerzenie palety odmian oferowanych przez firmę Enza Zaden o produkty marki Takii Seed.

Obie firmy to przedsiębiorstwa rodzinne, które od dawna współpracują na międzynarodowym rynku w zakresie badań, wdrożeń i dystrybucji, a także sprzedaży nasion warzyw wysokiej jakości. Pierwsza specjalizuje się w hodowli odmian szklarniowych, a druga jest uznanym hodowcą m.in. kapust czy cebuli, w tym przeznaczonej do uprawy z dymki.

Dzięki podjętym krokom, pod wspólnym szyldem dostępna jest kompletna oferta odmianowa – zarówno warzyw szklarniowych, jak i polowych. Pełny asortyment nasion z hodowli Takii Seed jest dostępny w ofercie Enza Zaden od 9 grudnia ub.r., zaś począwszy od 1 maja 2016 r. będzie to sprzedaż na zasadach wyłączności.

Anna Maciejuk; na podst. informacji firmy Enza Zaden
Fot. P. Pietrzak

Related Posts

None found

Poprzedni artykułSieć Aldi prosi dostawców o nieużywanie niektórych pestycydów
Następny artykułEksperci przestrzegają przed decyzjami UE o środkach ochrony roślin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.