Pomidorowe spotkanie w Skarszewie

Koncern Monsanto Polska (De Ruiter) oraz współorganizatorzy, firmy: Lidia Horti-Logistic, Cultilene i Grupa Producentów Rozsad Krasoń 15 czerwca br. w gospodarstwie Jolanty i Bogdana Mazurków w podkaliskim Skarszewie zorganizowały spotkanie dedykowane producentom pomidorów szklarniowych.

W czasie zwiedzania gospodarstwa zaprezentowano nowego wielkoowocowego mieszańca marki De Riuter – Ducovery F1. Informacje o tej odmianie przekazał Paweł Skrzynecki z firmy Monsanto. Można było ponadto obejrzeć odmiany: malinową Tomimaru Muchoo F1 i wielkoowocową Torero F1 w warunkach produkcyjnych.

Po części praktycznej w szklarni, odbyło się seminarium, podczas którego Wojciech Juńczyk z firmy Saint-Gobain Cultilene przekazał wiele cennych wskazówek dotyczących optymalizacji produkcji pomidora szklarniowego, poruszając m.in. zagadnienia wyboru maty uprawowej i strategii nawadniania. Marcin Krasoń z Grupy Producentów Rozsad Krasoń poinformował o tym, w jaki sposób i w jakich warunkach produkowana jest rozsada w tym specjalistycznym przedsiębiorstwie, a także zaprezentował ofertę produktów.

Tekst i fot. Anna Maciejuk

Related Posts

None found

Poprzedni artykułOcieplenie – tak, ale embargo na żywność pozostaje
Następny artykułNarada głównego inspektora ochrony roślin i nasiennictwa z inspektorami wojewódzkimi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.