Rzodkiewka z doświetlanych upraw, przez 12 miesięcy

Powszechne w produkcji szklarniowej ogórków i pomidorów doświatlanie znalazło zastosowanie w uprawie rzodkiewki. Produkowana jest ona przez 12 miesięcy w Holandii.
 
 
Obiekty szklarniowe firmy Yilmaz Radijs położone są w gminie Westland i zajmują łącznie 20 ha. Co tydzień produkowanych jest w nich 90 ton rzodkiewek (luzem) i 180 tys. pęczków, które trafiają do klientów w Holandii, Danii, Wielkiej Brytanii, Szwecji i Belgii – podaje freshplaza. 
 
Jak podkreśla Zoef Yilmaz, właściciel firmy, dzięki doświetlaniu upraw przez pięć miesięcy możliwe było osiągniecie wysokiej jakości produktu końcowego (odpowiednie walory smakowe) i uniezależnienie się od importu rzodkiewek, w celu zapewnienia dostaw stałym odbiorcom. 
 
Zanim zdecydowano się na zainstalowanie na dużą skalę systemów doświetlania upraw, przeprowadzono testy na powierzchni 0,5 ha. Po uzyskaniu pozytywnych wyników rozpoczęto produkcję rzodkiewek w tym systemie na powierzchni 2,5 ha, a w planach firmy jest instalacja lamp doświetlających na 20 ha. 
RS

Related Posts

None found

Poprzedni artykuł100 tys. zł na własny biznes na wsi
Następny artykułDrosophila suzukii w uprawie czereśni. Popularne metody ochrony i koszty

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.